Tři ženy činu - Johanu (Jitka Čvančarová), Renatu (Jana Plodková) a Veroniku (Lucia Siposová) - spojuje přátelství a firma, v níž pracují jejich manželé Dan (Martin Stránský), Mirek (Filip Blažek) a Honza (Petr Vršek). V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin muž se znenadání začal chovat jako gangster, co doma schovává bouchačku, a ten Veroničin s ní odmítal spát.

Zachovat klid

Ač ponižovány a přehlíženy, odjíždějí dámy se svými protějšky na chatu k jezeru. Tváří se naprosto klidně. Dokonce i v okamžiku, kdy člun s jejich muži najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. Teď je jen potřeba nedat na sobě znát, že mají ze smrti manželů vlastně radost. Bujaré slavení tak skrývají za zdmi domu jedné z nich a spřádají plány, jak budou žít.

„Johana je nejracionálnější ze tří manželek. Je mozkem týmu a iniciátorem všech věcí, tahá za ty nitky, je to takový vůdce party. S ničím se moc nepáře, mluví hodně ironicky, a to mě baví,“ říká o své roli herečka Jitka Čvančarová, která měla k odstranění svého seriálového manžela největší motivaci. „Já jsem se strašně těšila, když mě oslovila Prima a potažmo režisér Radek Bajgar, protože přišli s touhle šílenou holkou Veronikou, která nejdříve koná, pak teprve přemýšlí. Je to taková spontánní bytost,“ uvedla na adresu své úlohy Lucia Siposová. Podotkla, že sama taková není. „Jsem si celkem vědoma svých skutků a spontánní jsem jen v rámci humoru. Jsem veselá kopa,“ doplňuje.

Puťka chce cukrárnu

Třetí aktérka Jana Plodková pak představuje manželku na ozdobu. „Moje postava je rodinná puťka. Stará se o dcerku Lízu, denně vaří a hlavně výtečně peče. Má velký sen, že si jednou otevře cukrárnu,“ sděluje Plodková.

Vše ale není tak růžové, jak pro vdovy zpočátku vypadá. Brněnský detektiv Olin Nekula (Boleslav Polívka), který úmrtí mužů vyšetřuje, brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu. K ženám sice chová sympatie, ale něco tu nehraje. Nachází podivné propojení manželů hrdinek s podezřelou německou firmou. Ba co víc, stopy vedou k jeho kolegovi, šéfovi pražské kriminálky Písaříkovi (Jan Vondráček).

Osmidílná série Černé vdovy vznikla jako adaptace finského seriálu Mustat Lesket. Ředitelka obsahu FTV Prima Lenka Hornová ji považuje za žhavé želízko v ohni. „Prima občas vyjede ze zajetých kolejí a i za cenu vyšších nákladů se snaží nabídnout něco mimořádného,“ sdělila.