Příběhy tří párů, jejichž životy se navzájem prolínají, podbarví dobovou hudbou krom jiných i známá britská kapela Depeche Mode. Řada záběrů se natáčela v autentickém prostředí věznic v Leopoldově a v Mladé Boleslavi, a také v Národním divadle v Praze a bytě Václava Havla.

V hlavních rolích se objeví Marek Vašut, Marek Majeský, Natália Germani, Ján Jackuliak, Juraj Bača, Roman Luknár a Aňa Geislerová. „Svět je stavěný pro predátory. Vlastní přesvědčení je skutečně jen osobní věcí každého z nás. Nemůžeme nikomu nic nutit, ani nikoho soudit, jen podle vlastního svědomí věřit tomu, v co věříme. Moje postava, je spíše ze světa predátorů… Zajímavá studie schopností,“ říká herečka.

Dobovou atmosféru dokreslí kromě britských Depeche Mode, kteří pro mladou generaci přelomových let hodně znamenali, také titulní píseň: Pasážová revolta Karla Kryla. Pro film ji nazpívali Richard Műller, David Koller a Viki Olejárová. Premiéra dramatu ohlížejícího se nekompromisně za začátkem 90. let, je 14. listopadu.