S koncem roku je třeba si užít co největší zábavu. V duchu tohoto hesla se nese i silvestrovská nabídka napříč televizními stanicemi. Zda bude ona zábava opravdu za něco stát, se teprve ukáže. Už teď je ale jasné, že se bude opírat o osvědčené filmy a formáty, které mají u diváků dlouhodobě úspěch.

Česká televize tak tradičně vsadila na Zázraky přírody (ČT1, 20 hodin), jejichž silvestrovským speciálem provedou moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen. Předvedou v něm například nový trend v kulinářských show, kterým je vaření pod vodou. Dlouho také trénovali vlastní akrobatické vystoupení, takže jim držme palce, ať se jim povede! Těšit se můžeme i na skvělé hosty a sestřih toho nejlepšího z celého roku.

Scénky na přání diváků

Václav Postránecký se tentokrát v pořadu Nezapomenutelné scénky (ČT1, 21 hodin), věnovanému tomu nejlepšímu z televizního humoru, rozhodl splnit přání svých příznivců. Na základě divácké ankety vybral deset nejoblíbenějších scének, které oslovují dodnes a jejich humor je tudíž zcela nadčasový. Vystupují v nich takoví mistři televizní zábavy, jakými jsou Vladimír Dvořák s Jiřinou Bohdalovou, Iva Janžurová, Miroslav Donutil, Jaroslav Uhlíř, Bolek Polívka či Ivan Mládek.

Bez výjimečných hostů se neobejde ani silvestrovské vydání show Všechnopárty (ČT1, 21.55). Karel Šíp přivítá na jevišti divadla Semafor Jiřinu Bohdalovou, Václava Koptu a Vincenta Navrátila. Poslední hodinu v roce pak bude možné prožít ve společnosti Pavla Zedníčka a Jany Paulové, kteří si do malebných prostor vinárny a pivnice pozvali herecké kolegy (Jitku Čvančarovou, Martina Dejdara, Sašu Rašilova, Lukáše Langmajera či Pavlu Tomicovou), aby společně s nimi oslavili konec letošního roku (Do roka a do dna, ČT1, 22.55). Mimo veselého vyprávění, historek a vtipů nebudou chybět ani známé hity v podání kapely Hamleti.

Lahůdku v podobě koncertu skupiny Lucie z pražské O2 areny, která se loni vrátila na scénu a absolvovala úspěšné turné, jež viděly desetitisíce nadšených fanoušků, nabídne ve 21.35 ČT2. Jinou legendu, swingového krále Franka Sinatru, od jehož narození letos uplynulo sto let, připomene koncertní projekt Sinatrology (ČT art, 20 hodin). V život jej 12. prosince ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu v Praze uvedl a zároveň jím provází zpěvák Jan Smigmator, který si k Sinatrově poctě přizval Big Band Felixe Slováčka a spoustu pěveckých a hudebních kolegů.

Čtyřhodinová podívaná

Nablýskanou silvestrovskou show v pravém slova smyslu připravila TV Barrandov. Odstartuje ve 20 hodin a jejími průvodci budou dvě moderátorské dvojice Kateřina Brožová s Alešem Cibulkou a Sandra Pogodová se Štefanem Skrúcaným. Diváci mohou očekávat smršť fórků, skečů a historek v podání Pavla Zedníčka, Václava Vydry, Michala Novotného, Michala Kavalčíka alias Rudy z Ostravy, Jiřího Krampola, Mahuleny Bočanové, Uršuly Klukové, Petra Jablonského nebo Oldřicha Navrátila. Čtyřhodinová podívaná bude navíc doplněna o hudební výkony předních českých zpěváků.

Kdo z diváků televizní zábavě neholduje, nechť vyrazí do kina. Dámy, vězte, že pro vás je určen film Zbrusu nový zákon (Jaco van Dormael, Belgie), který si klade otázku, co se tak může stát, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? Zdá se to jako vážné téma, ale belgický režisér s vytříbeným smyslem pro humor rozehrává danou zápletku jako skvělou komedii, jež pracuje jak s poetickými pasážemi, tak chytrou situační komikou. V jedné z menších rolí potkáme i Catherine Deneuveovou.

Pánové by mohli vzít za vděk snímkem Creed (Ryan Coogler, USA), v němž se vrací do ringu Rocky Balboa. Adonis Johnson nikdy nepoznal svého otce, světového šampió- na v těžké váze Creeda, který zemřel před jeho narozením. Box má ale v krvi, takže ho to stále táhne do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj jeho otce s Rocky Balboou. Vyhledá Rockyho a přesvědčí jej, aby ho začal trénovat a připravil ke klíčovému duelu, jenž prověří rodinné geny. V roli Rockyho uvidíme znovu Sylvestera Stallonea.