V soutěži představí to nejlepší z českých hraných a dokumentárních filmů z posledního roku, o Zlatého ledňáčka se utká deset hraných snímků. Dvacítka projektů zabojuje o nejlepší dokument, dalších pět dokumentárních filmů zařadila programová rada mimo soutěž. Do soutěže se přihlásilo celkem 64 dokumentů.

Pětičlenné porotě celovečerních filmů bude předsedat operní pěvkyně Soňa Červená, tříčlennou porotu dokumentů povede filmařka a pedagožka Drahomíra Vihanová.

Pocta pro Janžurovou, Chramostovou a scenáristu Jana Procházku

Velkou poctu složí letos Finále Ivě Janžurové a firmě MICHR, neboli manželské dvojici Vlasta Chramostová – Stanislav Milota. Svou sekci pod názvem Sága rodu Procházků bude mít i rodina mimořádných spisovatelských a filmařských osobností, mezi nimiž vyniká Jan Procházka podepsaný pod filmy Ucho a Kočár do Vídně a Maria Procházková, která sklidila velký úspěch s filmem Kdopak by se vlka bál.

Sekce Fenomén doby se po loňském undergroundu zaměří na legendární festival trampingu, její dramaturgové připomenou legendární hudební Portu očima filmařů. V rámci prestižního panelu producentů se představí tradičně budoucí připravované projekty.

Czech Made Man: bizarní komedie s podtitulem S poctivostí leda pojdeš!

Festival oficiálně otevře v předpremiéře film Czech Made Man režiséra Tomáše Řehořka. V bizarní komedii, ve které jde podle tvůrců i „o hubu“, exceluje v hlavní roli pokleslého podnikatele Jan Budař. Czech Made Man vypráví o jedné nečítankové kariéře muže, jenž začal jako otloukánek v rodině alkoholika, ale po revoluci v roce 1989 vyletěl jeho život přímo raketově nahoru. V jeho příběhu se nemožné stává možným a padají všechny konvence i pravidla.