Děj napínavého filmu Vlna vychází ze skutečných událostí ze závěru roku 2004, kdy ničivá vlna tsunami zasáhla na březích Indického oceánu do života statisíců lidí.

V thajském letovisku se setkají dva kamarádi z mládí. Adam tam přijel trávit vánoční dovolenou se svou mladičkou manželkou Veronikou a věčný tulák Robert, český emigrant, se tam po dlouhých cestách usadil v hipiesácké kolonii. Prožívají spolu několik bouřlivých dnů a nocí. Ovšedm jen do chvíle, než všechno nečekaně zaplaví obrovské vlny oceánu. Hrůzu přežije jen jeden z nich.

Krátce po katastrofě se v nemocnici probírá z bezvědomí. Pacient si nic nepamatuje a jen pomalu si postupně vzpomíná, co se vlastně stalo, jaká je jeho minulost. V pátrání po vlastní identitě mu pomáhá mladá a odvážná novinářka Marcela, dcera jeho mrtvého přítele.

Kamarády Adama a Roberta si ve filmu zahrají Jiří Bartoška a Jiří Schmitzer, v dalších rolích se objeví Tatiana Pauhofová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Ornest, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková, Ivana Chýlková, Soňa Valentová, Marek Vašut, Jan Vondráček, Pavel Řezníček, Jan Plouhar a další herci.

„Příběh vyžaduje také náročné natáčení v Thajsku, kam se za několik dní televizní štáb s režisérem Jiřím Svobodou vydá,“ informovala Bohuslava Holubová z České televize.