Kromě Troškových Babovřesk, jež mají už číslo 3 a vstoupí do kin 21. ledna, uvidíme jako čerstvou novinku únorové Kobry a užovky Jana Prušinovského. Hořký snímek o dvou bratrech a jedné lekci, jež se vymkne kontrole, dal vděčné příležitosti rovněž dvěma bratrům: Matějovi a Kryštofu Hádkovým.

V březnu se představí další vieweghovská adaptace, tentokrát Vybíjená, v níž autor svedl do chatkové osady na jeden víkend někdejší spolužáky z ročníku a přiměl je trochu bilancovat. Režie se ujal Petr Nikolaev a potkala se tu známá Partička z Primy: Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol.

Duben přinese avizovanou pohádku Boženy Němcové Sedmero krkavců. Alice Nellis ji natáčela v kulisách Zvíkova a okolní krajiny, s leteckými scénami a triky UPP. A dala jí i potřebnou temnou náladu, jakou nabízí předloha. Hlavní role si zahráli Martha Issová, Lukáš Příkazský, Václav Neužil ml., Sabina Remundová aj.

Milan Cieslar se znovu sešel se scenáristou Martinem Horským, který je autorem jeho předchozí komedie Láska je láska, a natočili spolu film Život je život. Další rodinnou komedii, kde manželský pár řeší milostné trable svých dcer, ale kde dojde i na akční scény, neboť muž je policista a navíc sám sebe vidí v roli agenta. Manžele si zahráli Ondřej Vetchý a Simona Stašová, natáčelo se na ploskovickém zámku. V kinech je uvidíme v květnu.

V září nás čeká novinka Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence, kde znovu potkáme Kryštofa Hádka. Režisér Pohádkáře, který teď sklízí úspěch v kinech, si dopřál letní příběh v poetickém prostředí známého kraje. Kromě Hádka v něm uvidíme Jakuba Prachaře, Vojtu Kotka nebo Janu Krausovou. Konkurovat mu bude v témže měsíci první část Ganstera Ka, dvoudílného projektu nahlížejícího detailně do zákulisí českých gangsterských praktik u nás i v Jihoafrické republice, který je inspirován životem Radovana Krejčíře. Film režíruje ve velkorysé produkci Jan Pachl, jenž na sebe upozornil vydařenou televizní krimisérií Cirkus Bukowsky. Příběh vychází z námětu reportéra Jaroslava Kmenty. Druhou část uvidíme v listopadu.

Za zmínku stojí i napínavý Wilsonov, který se vrací do období 1918-1919, kdy se v Bratislavě odehrála série brutálních vražd. Režisér Tomáš Mašín obsadil do hlavních rolí Jiřího Bartošku a Vojtěcha Dyka, kteří se společně snaží vyřešit zločiny, jež se váží k židovskému ghettu.

Jednou z posledních novinek roku pak bude film Ztraceni v Mnichově, na který sháněl scenárista a režisér Petr Zelenka dlouhou dobu finance. Producentem filmu je David Ondříček. „Mnichovské téma mě hodně zajímá a kniha Mnichovský komplex historika Jana Tesaře mě utvrdila v tom, že stojí za to o něm natočit film," říká Zelenka a připomíná, že o stejnou látku měli zájem i Václav Havel a Miloš Forman, nepodařilo se jim ale na film sehnat prostředky. „Vysvětluju si to tím, že autor se dívá na mnichovský mýtus nezaujatýma očima, což nejspíš řadu lidí, kteří si zvykli na jediný výklad této historické události, irituje." V originálním příběhu o Daladierovu papouškovi, který chce v Praze seznámit posluchače se „svým pohledem" na Mnichov, jenž vstoupí do kin v říjnu, uvidíme Martina Myšičku, Janu Plodkovou a Marka Taclíka.