Mistrovský plán

Hvězdně obsazenou krimi komedii Mistrovský plán natočil Brett Ratner s Benem Stillerem a Eddiem Murphym v čele. Vedle nich uvidíme také Alana Aldu, Matthewa Broderica aj.

Anonym

Druhou americkou novinkou je Anonym. Odehrává se v Anglii v období vlády královny Alžběty a tvůrci v něm spekulují o otázce, která po staletí vrtá hlavou historikům a géniům jako Mark Twain, Charles Dickens nebo Sigmund Freud. Kdo je skutečně autorem díla, připisovaného Williamu Shakespearovi? Režie se ujal Roland Emmerich, mistr akční a trikové podívané (Den nezávislosti, Den poté, 2012), který obsadil do hlavních rolí kostýmního dramatu Rhyse Ifanse a Vanessu Redgrave.

Lovci hlav

Lovce hlav, norskou adaptaci stejnojmenné knižní předlohy Joa Nesbo, srovnávají někteří s obdobně napínavou, rovněž zfilmovanou, detektivní trilogií Stiega Larssona Milénium. Nutno ovšem dodat, že minimálně v šíři motivů a tajemství kvalit Larssonova díla nedosahuje. Způsob filmového vyprávění je místy matoucí, některé detaily zůstávají nevysvětleny a hlavní protagonista si bude u diváků (potažmo divaček) budovat sympatie zřejmě obtížně. Aksel Henie je dobrý herec a připomíná trochu Stevea Buscemiho, na rozdíl od něj má ale malé charisma. Snad bude debutující režisér Morten Tyldum napodruhé úspěšnější. Příznivci knih nejspíš ocení, že Nesboova předloha je nyní k mání i na pultech.

Ocelová pěst

To Hugh Jackman se o své renomé na plátně bát nemusí. Byť ve filmu Ocelová pěst o herecký vklad zase tolik nejde. Tuctový příběh o bývalém boxerovi Charliem, který se živí souboji těžkých robotů, je založen na tezi, že láska k dítěti (a obráceně) vítězí nad všemi triumfy bojových arén světa. Přesto má australský herec stále svůj pověstný šarm. Zápasy ocelových monster ocení hlavně tátové se syny, fanoušci seriálu Lost tu potkají Evangeline Lilly jakou nezbytnou ráznou hrdinku, dohlížející na morální profil Charlieho… V animovaném Arthurovi a souboji dvou světů se vrací Luc Besson ke své bizarní zálibě točit i jiný žánr než akční hrané příběhy. Navazuje na předchozí filmy a s hravostí líčí další souboj minimojů se zlem, jež reprezentuje padouch Maltazard.