Wolverine

Fanoušci série X-Men nepochybně sáhnou po novém Wolverinovi. Režie se tentokrát ujal James Mangold, tvůrce komedie Zatím spolu, zatím živi a životopisného filmu o Johnnym Cashovi Walk the Line. Slavný hrdina ze ságy X-Men Wolverine, muž s kostěnými drápy, se tu vypraví do současného Japonska. V neznámém světě potká muže, jemuž kdysi na konci války zachránil život, potká ale i svou největší Nemesis; osudovou mstu, jíž se nelze vyhnout. Z nelítostné bitvy na život a na smrt se samurajským klanem odchází navždy poznamenaný, ale silnější. Režisér pracuje s rychlou akcí i zpomalenými záběry, honičkami všeho druhu (včetně souboje na střeše rychlovlaku), svou roli tu hraje i jaderný výbuch v Nagasaki. „Líbila se mi představa, že do Japonska, do světa plného cti, dávných zvyků a tradic vpadne outsider s anarchistickými sklony a začne si v něm razit vlastní cestu. Navíc se tu střetne se samuraji, kteří mu nakopou zadek, přestože nejsou mutanti," zhodnotil film představitel titulní role Hugh Jackman.

Zdroj: Youtube

Tango libre

Tango libre z dílny francouzského režiséra Frédérica Fonteynea se už představilo na karlovarském festivalu. Vypráví příběh osamělého vězeňského dozorce Jeana-Christopha, který krom zamřížovaných cel a vězeňských chodeb nezná jiný svět. Ani nadějnější vyhlídky do budoucna.  Jeho jedinou radostí a vybočením z neutěšené reality se pro něj stanou hodiny argentinského tanga, na které chodívá jednou týdně. Tady se seznámí s půvabnou Alicí, s níž se posléze překvapivě potká i ve vězení, kam dívka přichází navštívit manžela. Aniž si toho Jean všimne, je nenápadně vtažen do jejího složitého života a silného vlivu, což ho přiměje porušit své profesní zásady… Vztahové drama zdobí herecké výkony Françoise Damiense i Anne Paulicevich.

Zdroj: Youtube

Violet & Daisy

Americký film Geoffreyho Fletchera Violet & Daisy si hraje s žánrem gangsterky, trochu ve stylu tarantinovského černého humoru, hrdinkami jsou ovšem dvě mladé půvabné dívky. Na první pohled andělé v minisukních, ve skutečnosti zručné pistolnice a nájemní zabijáci. Vystupují jako studentky i jako jeptišky, jak je právě třeba. Problém je v tom, že scénář příliš nedrží pohromadě, na svižnou gangsterku má málo nápadů a akce. A tak i když se herečky Alexis Bledel a Saoirse Ronan (známe ji z thrilleru Pevné pouto) vcelku snaží a šarm jim nechybí, na plátně se koná spíš mírná nuda v mezích zabijáckého zákona.

Zdroj: Youtube

V zajetí démonů

Působivější je thriller V zajetí démonů, který má na kontě režisér série Saw James Wan. Hrůzný případ z domu v Amityville a záhadné jevy v Harrisville vycházejí ze skutečných událostí v Americe. Film je vyprávěn z pohledu proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. I když scénář bratrů Hayesových není nijak vynalézavý, režisér zachází velmi zručně s prvky filmového hororu, gradací napětí i diváckým překvapením. Svou roli tu hraje hudba Josepha Bishary i herecké výkony, mimo jiné skvělá Vera Farmiga.

Zdroj: Youtube