Horní Jiřetín si prý filmaře tak trochu vybral sám. „Při jedné ze svých návštěv u dlouholetého kamaráda Jirky Beneše, jenž v Jiřetíně bydlí, se mě Jirka zeptal, zda bych tam nechtěl někdy natočit film. Tehdy jsem měl zrovna v hlavě námět na Nenasytnou Tiffany a uvědomil jsem si, že Horní Jiřetín je pro tento film lokace jako stvořená," říká režisér Andy Fehu. Lákala ho neokoukanost lokality opředené mnoha tajemstvími i fakt, že město tu už nemusí za pár let být.

Štáb se pohyboval hned na několika místech. Přímo ve městě i v jeho přilehlém okolí, tedy v lesích a na loukách. K vidění byl také u zámku Jezeří a v Záluží. Vedle Mostecka posloužilo jako kulisa ještě další větší město z jiného koutu České republiky. Jeho jméno ale filmaři odmítli prozradit.

Stejně tajemní jsou i ohledně námětu Nenasytné Tiffany. „Film vychází z tématu hledačů pokladů. Je pojatý lehce dobrodružnou formou s prvky hororu," podotýká s úsměvem Andy Fehu, jenž se tímto snímkem poprvé pokouší o celovečerní stopáž.

Hlavního hrdinu ztvárnil Leoš Noha. Jeho postava jménem Pepa se živí vykrádáním víkendových chat a při jednom ze svých lupičských „výletů" narazí na zajímavý nález. „Byla to krásná práce. Poprvé jsem zažil, že jsem byl několik dní na place úplně sám," vypráví Noha. Kumpánem Pepy je Jarda v podání Jiřího Panznera, jenž je známý rolí Eddieho ze seriálu Ulice.

Lidé nevěřili, že ve městě natáčejí film

Kapitola sama pro sebe bylo setkání štábu s obyvateli Horního Jiřetína. Ti nejdříve vůbec nevěřili, že jim za okny vzniká film. „Ale když nás párkrát potkali s kamerou a narazili na Leoše na pivu, začali nám veřejně fandit a chodili se i dívat na natáčení," pokračuje Andy Fehu.

Právě Leoš Noha byl oblíbencem místních. Zúčastnil se veřejné besedy a zahrál si i fotbal. „Jo, tamní fotbalisté mě vytáhli na hřiště, chtěli si se mnou zakopat. Nabídku jsem přijal moc rád," dodává Noha, jehož hra s kulatým nesmyslem zapsala do paměti všech, a to díky roli v seriálu Okresní přebor, kde si zahrál zvěrolékaře, který neumí říct „R". I na to v Horním Jiřetíně narazil. „Vlastně všude mě lidé žádají o pozdrav Dobjej. A víte, co já ve srandě odpovídám? Běžte do pjdele," směje se rodák z Ústí nad Labem.

Pokud některá scéna nevyjde podle režisérových představ, pak se filmaři na pár dní do Horního Jiřetína ještě vrátí. Celý štáb i s herci každopádně přijede příští rok. „Film by měl být dokončený na jaře, v Jiřetíně pak plánujeme oficiální předpremiéru, tedy úplně první veřejné promítání," doplňuje Andy Fehu.

Nenasytná Tiffany není ani zdaleka prvním filmem, jehož kulisu tvoří Mostecko. Okres využili filmaři již několikrát. Vznikly tu například snímky s názvem Pusinky, Roming, Radost až do rána, Štěstí nebo jeden díl seriálu Třicet případů majora Zemana.