V tomto případě sice nepůjde o reality show, ale svým způsobem k ní může mít hodně blízko. Ve scénáři se dočítáme o příběhu čtyřicetiletého instalatéra Luboše Cafourka, který je starým mládencem, žije 
v obci Tuchlovice u Kladna v domku se svojí matkou.

Mobil nepoužívá, vše za něj vyřizuje matka, která mu dělá zároveň 
i účetnictví. 
S přepravou za zákazníky, coby vyhlášený instalatér vystačí Luboš na kole a pokud je někdo z větší dálky, musí si pro něj zkrátka dojet. Řidičák nemá.

Na druhé straně by rád navázal kontakt se ženou, ale všechny jeho pokusy zatím skončily neslavně. Všechno co vydělá více méně prosází nebo investuje do žrádla pro toulavé kočky. Jak říká tvůrce, film má sice dobrý konec, ale i tak jde spíše o smutnou a křehkou komedii.

Předobraz filmového hrdiny je skutečný

Protože předobraz filmového instalatéra je skutečný člověk z masa a kostí a 
v Tuchlovicích opravdu bydlí, zajel za ním Kladenský deník až domů, aby zjistil, co filmaře k natáčení vlastně inspirovalo.

Po delším zvonění vykoukl 
z okna jeho tatínek. „To víte, syn je někde u zákazníka, ale určitě se objeví. Měla jste tu být včera, byli tu filmaři až do noci," říká otec instalatéra Timotej Šulko.

„My jsme o žádnou popularitu nestáli. Navíc nám v domě všechno přestavěli, takže vás ani nepozvu dál, jaký je
tu nepořádek," omlouvá muž. „Režisér Vorel se s klukem zná, tak chtěl podle něj něco natočit," říká Timotej Šulko senior.

Se synem se prý 
poznali v době, když režisérovi opravoval v Praze umyvadlo. 
 „Povídali si, a protože má kluk spoustu historek, pana Vorla napadlo natočit podle něj film. Oproti scénáři je ale synovi více roků a nežije 
s maminkou. Ta před deseti roky zemřela. Bydlíme v domě jen spolu. Zadaný není, ale kamarádky má," dodává s úsměvem Timotej senior.

Zhruba po hodině hovoru s otcem přes okno přijíždí na scénu hlavní hrdina – předobraz filmového, brýlatý instalatér Timothej. V montérkách vystupuje z auta, kterým ho dovezl kamarád. Sice se usmívá, ale bavit se nechce a fotit už vůbec ne.

Na otázku, co mi poví k natáčení, instalatér odvětí: „Nemám čas, mám moc práce!" Nemám, co bych vám k filmu řekl, scénář jsem nečetl." Objektivu se také zjevně brání: „Kdepak, mě si nefoťte!" volá rozhodně.

Na chvíli mizí na dvorku u domu a vzápětí vychází se svým bicyklem a odjíždí do vsi. Po pár minutách se sice vrací, ale opět mizí i s kolem za plechovými vraty. Pak už jen nasedá ke kamarádovi do auta před domem. Na dotaz, zda se alespoň šofér nechce nechat zvěčnit na fotografii, odpovídá vysmátý: „Ne, ne, počkejte si na Koháka!" A podává mi hrst třešní.

Hvězdné obsazení

Kohák, tedy herec Jakub Kohák, je právě ten, který ve filmu Tomáše Vorla ztvárňuje tuchlovického instalatéra. Maminku mu hraje svérázná Eva Holubová. Ve snímku se dále objeví i další herci jako Petra Špalková, Filip Blažek, Jan Budař, Petr Čtvrtníček, Tomáš Matonoha nebo Bára Poláková.

Aby bylo vše co nejautentičtější, vybrali si filmaři exteriéry skutečného instalatérova domu. Den před návštěvou Kladenského deníku se proto v Tuchlovicích na dvorku točila scéna, kdy maminka – Eva Holubová leze na strom v pantoflích česat třešně a syn jí udílí bezpečnostní rady.

Třešně na strom lepili

„Byla to legrace. Třešně na strom filmaři lepili. Nám je totiž sežrali špačci, tak tam žádné nezbyly," říká Timotej Šulko starší. Podle svých slov je vše kolem natáčení docela náročné a ani se nediví, že filmy stojí tolik peněz. „Přijedou ještě i příští týden a potom v srpnu a v říjnu. Už aby bylo natočeno," dodává vitální osmdesátník, který ale z hordy cizích lidí v domě není nadšený.

To, že je v jejich ulici v Tuchlovicích při natáčení rušno více než jindy, potvrzuje i soused Václav Čermák. „Když tu byli v úterý filmaři, stála v ulici spousta aut, autobus i bufet, že nebylo kde zaparkovat. Náš dům se jim také zamlouvá.

Slavná obec

Očíhli si ho, něco nafotili a říkali, že u nás natočí scénu, jak mi Jakub Kohák bude opravovat odpad v kuchyni. Slíbili mi i honorář, tak uvidíme," říká soused Čermák, který si rovněž práci skutečného instalatéra Tima chválí a na oplátku mu opravuje v domě elektřinu. Kromě částečné ztráty soukromí jsou ale Tuchlovičtí na druhé straně rádi, že se jejich obec zviditelní.

„Kdysi tu natáčeli například Smrt krásných srnců podle knihy Oty Pavla a o našem instalatérovi budou točit ještě i ve vesnici nedaleko. Tuchlovice budou zase slavné," říká pošťačka. Stejně jako další oslovená žena se shodují v tom, že Timo je řemeslník 
k pohledání a určitě si popularitu zaslouží.