Mezi pohádkovými příběhy, které se objeví o letošních Vánocích na televizní obrazovce, to bude na Štědrý den Korunní princ. Vypráví o dvou princích, jedné princezně a čarovném nápoji.

Vtipná a napínavá pohádka, která pevně stojí na klasických základech, ale svým pojetím je veskrze moderní, plná zvratů a překvapivého humoru, tvrdí o ní scenárista Petr Hudský a režisér Karel Janál.

Napětí i humor

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit.

S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu v mžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací…

Rodák z Bohumína

„Jaký je princ Jan? Když řeknu, že nevím, tak mi to přijde nejpřesnější. Princ Jan je totiž opakovaně pod vlivem lektvaru zapomnění. A slovo ‚nevím' se tak stává jeho leitmotivem. Jan je zkrátka neustále čistý, nepopsaný list. Přiznám se, že jsem spíš typ, kterému jsou v pohádkách bližší Honzové než princové. Takže Honza málem králem je můj favorit," uvedl herecký představitel Jana hlavní role Patrik Děrgel, rodák z Bohumína, který 24. února příštího roku oslaví své sedmadvacáté narozeniny.

Pro svou pohybovou zdatnost se dostal jako kluk do hokejové základní školy. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (nyní JKGO). Z pražské DAMU byl před časem odejit, aby vzápětí dostal angažmá v pražském Národním divadle. Dostal už řadu hereckých příležitostí před filmovou a televizní kamerou.

Zahrál si v třídílném dramatu Hořící keř o alarmujícím činu Jana Palacha v režii výrazné polské umělkyně Agnieszky Holland, je znám také z televizního seriálu Ulice. V pohádce Korunní princ uvidí diváci vedle už výše zmíněných herců také například Evu Josefíkovou, Zlatu Adamovskou, Petra Štěpánka a další.