"Natáčet jsme začali dnes, nejprve natáčíme v bytových prostorách, kde budeme celý tento týden. Poté se přesuneme do ostatních lokalit. V Olomouci budeme natáčet do 28. srpna," uvedl scenárista filmu, olomoucký psycholog Lubomír Smékal, který se podílel i na prvním Krobotově filmu Díra u Hanušovic. Celý film se podle něj bude točit pouze v Olomouci, kromě Hradiska či paláce se budou filmaři v příštích dnech a týdnech pohybovat také v Křížkovského ulici.

Scénář k filmu Kvarteto vznikal od roku 2013

Spolužáci z gymnázia, Krobot se Smékalem, na něm pracovali společně. Jedna z jeho částí vznikala i v době, kdy každý z nich pobýval v různých částech světa - v Thajsku a ve Finsku. Role hospodského se ve snímku ujme Jiří Schmitzer, v dalších rolích se objeví Jaroslav Plesl, Barbora Poláková či Jana Štěpánková.

Svůj první snímek Díra u Hanušovic natáčel divadelní režisér, dramatik a herec Miroslav Krobot v polovině roku 2013, děj tehdy umístil do odlehlé obce Vikantice na Šumpersku. Na severu Olomouckého kraje s ním příběhy lidí z chudé vesnice natáčeli jeho kolegové z pražského Dejvického divadla, v hlavních rolích byli Tatiana Vilhelmová a Ivan Trojan, ve snímku si zahrál i Plesl, David Novotný, Hynek Čermák a Simona Babčáková. Filmové slávy si tehdy užili i obyvatelé obce, kteří ztvárnili štamgasty.

Film Kvarteto by se měl od předchozího snímku výrazně lišit

"Nebude tam ani jedno sprosté slovo, bude to z městského prostředí a půjde o komorní příběh čtyř lidí. Spojovacích momentů je tam hrozně málo, ale asi zůstane zachovaný způsob psaní dialogů a základní rukopis," řekl již dříve Smékal.

Do Olomouckého kraje míří filmaři v posledních letech poměrně často. Na začátku června se v Olomouci točila například romantická komedie Miluji Tě modře v režii Miloslava Šmídmajera. Kulisy filmařům propůjčilo Vlastivědné muzeum v Olomouci a Univerzita Palackého. V ulicích města tak mohli lidé po dobu natáčení spatřit například herce Oldřicha Vlacha, Miroslava Táborského, Václava Jílka či Ljubu Krbovou. Ještě častěji se objevují filmaři na Šumpersku a Jesenicku. V kraji vznikly například snímky 7 dní hříchu, Alois Nebel či Krásno.