Kolik šancí jste si dával?
Já raději v nic nedoufal. Od kritiků jsem měl cenu za režii, ale ti se často s akademiky vylučují. Robert Sedláček vyhrál u kritiků hlavní cenu, Českého lva nedostal v žádné kategorii.

S prázdnou odešel i Toman s třinácti šancemi. Čím si tyhle hry vysvětlujete?
Nevím, jestli jsou to hry. Akademiků je hodně, a když se sečtou hlasy, někdy může být všechno jinak.

Váš film má za sebou také úspěšnou cestu po festivalech. Sklízí stejné reakce?
Víceméně ano. Funguje díky mladičkým představitelům, jejichž volba byla pro film klíčová. Jako neherci vnesli do příběhu velkou autenticitu. Podle typů napsaných postav jsme je také hledali.

Bylo těžké skloubit jejich neherectví s výkony profíků?
Nebylo to úplně snadné. Když kluky sledujete před kamerou, uvědomíte si, že jde o trochu jiný typ herectví. Musím říct, že profesionální herci měli po jejich boku občas problém se víc uvolnit a přizpůsobit se klučičímu přirozenému projevu. Hodně jsem se během tohoto natáčení pro práci s herci naučil.

Jan František měl z ceny upřímnou radost. I Eliška Křenková která navíc kluky připravovala pro natáčení.
Ano. Na Elišku jsem se mohl absolutně spolehnout. Scénář byl dobrý, kluci taky, ale bylo mi jasné, že bude třeba je určitým způsobem koučovat. Díky ní se podařilo sladit jejich improvizaci s ostatními výkony. Kluci ji velmi uznávali.

Oba hráli skvěle. Nemrzelo Tomáše Mrvíka, že oceněn byl jen František?
Myslím, že už nominace byla pro něj úspěchem. Tomáš má přirozený talent a já věřím, že se prosadí i bez Českého lva.

Pro koho jste vlastně film Všechno bude točil?
Neřídím se žádnou artovou ani komerční škatulkou. Díky producentovi Jiřímu Konečnému necítím žádný tlak a mohu pracovat podle toho, co mě jako téma zajímá. Když jsem viděl na zkouškách autenticitu kluků a jejich energii, doufal jsem, že se mi oboje podaří vtisknout do filmu. To byl můj cíl. A doufal jsem, že stejným způsobem zaujmou i diváky v kině.

Váš film je podle mě divácky vstřícný, vtipný. Přesto návštěvnost nebyla vysoká.
Nebyla. Distributor měl ale těžký úkol. Ve filmu jsou sice dva kluci, ale příběh samotný není vyloženě pro děti. Nejde o typický rodinný film. To nám ztížilo propagaci filmu. Ale věřím tomu, že si diváky najde. Ohlasy těch, kteří ho viděli, byly skvělé. Razí si cestu po světě, teď běží ve španělských kinech, čeká ho Korea. Z toho mám radost.

S Petrem Pýchou jste si očividně autorsky porozuměli. Teď chystáte další společný projekt. O čem bude?
Zatím necháváme příběh v tajnosti. Mohu říct jen tolik, že Admin se odehrává v současnosti a nebude s neherci ani o dospívání. Naopak bude mít silné herecké obsazení.