Oproti první „osmičce" je tu větší důraz na vyšetřované příběhy a soukromí aktérů je trochu upozaděné. Větší prostor dostane postava nadporučíka Radačinského, kterého hraje David Máj. Je to podrazák, manipulátor a potencionální alkoholik, který bude v týmu dělat zlou krev. Právě on dostal na konci první řady do vězení Nadina (Markéta Plánková) manžela Marka (Radim Fiala). Radačinský chce mít všechno pod kontrolou, ale podcení sílu přátelství Káji (Vojta Kotek), Nadi a Colomba (Jiří Bartoška).

Právě Colombo chce – po nástupu nového šéfa – odejít do důchodu. Netěší ho atmosféra na oddělení a chtěl by se víc věnovat své dceři Anně (Anna Fialová), která po dramatickém vztahu zůstala sama a po zranění kolena musela ukončit i nadějnou kariéru baletky. „Natáčení bylo příjemné," říká Jiří Bartoška. „Když si člověk oblékne ten kostým, hned mu figura naskočí. V ději uběhl nějaký čas, ale některé věci se moc nezměnily. Colombo má pořád problém se svou dcerou. Ne že by spolu bojovali, ale nerozumí si. V dalších dílech si ale spoustu věcí vyříkají. Taky přemýšlí o odchodu do penze, protože už nějak nemá energii na změny, které v oddělení nastaly. Jaké, nebudu prozrazovat."

Kája, který přišel v první sérii o místo, si hledá nové uplatnění. Není to jednoduché, nikde ho nechtějí, musel prodat i hausbót a teď nemá kde bydlet. „Kája lavíruje se svým životem, trošku se mu hroutí. Nicméně se snaží rozluštit zápletku z konce první série seriálu, kterou se otevírá jeho pokračování," říká o své roli Vojta Kotek.
Naďa zůstane na všechno sama, ale nechce, aby děti vyrůstaly bez otce. Proto bude právě ona hnacím motorem v pátrání po Radačinského propojení se zločinem. Riskuje tím nejen ztrátu zaměstnání, ale i život. „Naďa prošla velkou změnou, protože na konci první série ji zavřeli do vězení, pak se z vězení dostane, ale neví, jestli bude přijata zpátky na oddělení," sděluje její představitelka Markéta Plánková. V druhé sérii bude hledat pravdu o svém manželovi. Nevěří, že zabil advokátku a chce najít důkazy o jeho nevině. „Vztah s manželem zůstává, ale bude mezi nimi zvláštní, nevyjasněná atmosféra."