„Oreo uhynul dnes v časných ranních hodinách po velmi krátké nemoci. Velice děkujeme našim skvělým veterinářům za jejich soucit a péči,“ píše se ve zveřejněném prohlášení. „Byl jsi úžasný vyslanec mývalů. Byl jsi perfektní,“ uvádí se dále v facebookovém příspěvku.

Poprvé se postava Rocketa objevila v komiksech vydavatelství Marvel v roce 1976 a byla pojmenována podle písně skupiny Beatles nazvané Rocky Raccoon.

Ve filmech se pak Rocket objevil v roce 2014 v hollywoodském trháku Guardians of the Galaxy, jeho pokračování z roku 2017, loňském Avengers: Infinity War a ve filmu Avengers: Endgame, který vstoupí do kin letos na jaře.

Oreo dodal fyzické charakteristiky Rocketa

Zatímco hlas Rocketovi v originálním znění propůjčil herec Bradley Cooper a rozpohyboval ho herec Sean Gunn, bratr režiséra Guardians of the Galaxy jamese Gunna, jeho fyzická charakteristika ve filmech je založena právě na mývalovi Oreo. Ten se také zúčastnil jako doprovod Jamese Gunna na premiéře filmu Guardians of the Galaxy v roce 2014.

Filmové studio Disney však loni v červenci Gunna, který pracoval na scénáři třetího dílu Guardians of the Galaxy, vyhodilo. Stalo se tak poté, co se dostalo na veřejnost, že si před lety v příspěvcích na twitteru dělal legraci z holokaustu, teroristických útoků 11. září a pedofilie.

Navzdory hrozbě bojkotu ze strany některých herců, kteří požadovali, aby Disney vzal Gunna zpět, se podle posledních informací zdá, že třetí díl Guardians of the Galaxy přece jen vznikne. Zatím však není jasné, kdo se ujme režie.