„Většinou jsem to já, občas někdo jiný," prozradil včera novinářům. A pochválil výkon filmové partnerky Rooney Mary: „Její rejstřík je nesmírně bohatý. Jsou tu časté scény, kde se pohybuje sama, a perfektně své emoce vyjádřila. Navíc máte pocit, jako by to dělala úplně bez práce."

Filmy si Affleck vybírá s ohledem na to, čím ho obohatí. „David Lowery je inspirativní filmař, který má svou vizi a ví, jak to natočit," soudí herec. „Přízrak je netypický snímek s minimem dialogů a určitou obrazovou náladou. Pro mě byl vlastně snadnou prací. Běžně se na postavy důkladně připravuji, ale tentokrát jsem přišel na plac a prostě jen tak byl. Bylo to osvobozující."

Osobně na přízraky a nevysvětlitelné jevy či pády věcí nevěří. „U nás doma ustavičně něco padá a rozbíjí se. Převážně za to mohou naše děti. Občas slýcháme v noci různé zvuky, to zná každý. Ale duchové? Po pravdě, to je to nejméně děsivé, co by se mohlo stát."

Do Varů dorazila i hvězda filmu Kill Bill

Jako divák má rád poetické příběhy s pozitivním vyzněním, základem je dobrý scénář. Jako v případě Místa u moře, strhujícího rodinného dramatu, kde hlavní hrdina přijde během jediné osudové chvíle o své citové jistoty. „Nijak zvlášť jsem o tom, jaký bude mít dopad, nepřemýšlel. Ale scénář byl skvěle napsaný a to bývá zárukou dobrého filmu. Jsem rád, že se tak stalo."