Mezi nominovanými se sice znovu objevily starší hity jako Úžasná paní Maiselová a Příběh služebnice, jinak je to ale velké překvapení. V sestavě hereckých adeptů například dominují černí herci a herečky a skladba titulů a televizí je mimořádně pestrá. Nejlépe si vedly Netflix se 160 nominacemi a HBO s číslem 107.

Strážci i Ozrak

V čele stojí série Strážci od HBO s 26 nominacemi, dvacet zářezů má Úžasná paní Maiselová od Amazonu. Projekty televize Netflix Ozark a Succession z dílny HBO posbíraly v kategorii drama stejný počet – 18 nominací.

Nejlepším dramatem se může stát Koruna, Stranger Things či Ozark (Netflix), konkurují jim mj. Succession z HBO a Příběh služebnice (Hulu). Na nejlepší herečky aspirují Jennifer Aniston za Ranní show, Olivia Colman za Korunu, Cate Blanchett (Mrs. America) či mladá Shira Haas, jež zaujala jako Neortodoxní. Ve vedlejších rolích oslovily porotce Meryl Streep a Laura Dern ze Sedmilhářek a Helena Bonham Carter v Koruně. Reese Witherspoon má dokonce tři různé nominace (Sedmilhářky, Ranní show a Little Fires Everywhere).

Mezi muži figirují například Billy Porter za Pose, Jeremy Strong za Succession či Michael Douglas v Kominskiho metodě.

Česká naděje

Mezi nominovanými za seriál Koruna (3. řada) je i Čech Juraj Mravec, který může vyhrát v kategorii Nejlepší střih zvuku pro seriál nebo komedii v hrané televizní tvorbě.

Ve zvukových efektech tak bude soupeřit s tvůrci takových projektů, jako jsou například Star Trek.

Vítězové budou známi na slavnostním večeru, který odvysílá 20. září stanice ABC. Jakou podobu bude ceremonie mít, není však zatím jasné. Aktuální nominace byly vyhlášeny on-line. Jisté je pouze to, že večerem bude provázet televizní moderátor, herec a komik Jimmy Kimmel.

Specifika večera

Ocenění Emmy se poprvé udílela v roce 1949. Loňský slavnostní večer byl specifický v tom, že se obešel bez hlavního moderátora a vítěze jednotlivých kategorií představovaly slavné osobnosti filmu i televize.