V soutěži The Voice Česko Slovensko, která je otevřená všem věkovým kategoriím zpěváků a vzhled v ní nehraje roli, je důležité zaujmout jen a pouze hlasem. Posuzovat je bude čtveřice koučů za českou stranu zpěváci Vojtěch Dyk a Josef Vojtek, za tu slovenskou Jana Kirschner a raper Kali.

„Několik let jsem nabídkám na roli koučky odolávala, měla jsem pocit, že na to nebyla ta správná chvíle. Tentokrát jsem ale cítila, že chci zkusit něco nového. Takže je celkem přirozené, že když přišla nabídka znovu, kývla jsem na ni,“ říká Jana Kirschner.

Vojtěch Dyk vysvětluje svou účast v The Voice Česko Slovensko (na obrazovkách se objeví vždy v neděli od 10. února) takto: „Rozhodování to bylo těžké, protože se do televizní zábavy moc necpu. Tady mi ale dávalo smysl to, že všichni lidé, kteří se budou soutěže účastnit, už vlastně zpívat umějí. Jde jen o to jim pomoct, nakopnout je, možná jim i poradit.“

Pepan v seriálu

Příznivcům „krutého“ humoru budou patřit páteční večery. Od 22. února je svými vtípky pobaví figury ztvárněné Václavem Vydrou, Janou Paulovou, Pavlem Kikinčukem, Martinem Dejdarem, Veronikou Žilkovou, Alicí Bendovou či Oldřichem Navrátilem, které přecházejí z filmů do seriálu Kameňák. Obyvatelé Kameňákova se tentokrát pokusí uspět v celorepublikové soutěži Pozitivní město roku. Ministerstvo slibuje vítězi sto milionů korun. Starosta Pepan Novák cítí šanci, ale tak jednoduché to nebude.

„Natáčení jsem si užíval, všechno bylo skvěle nalinkováno,“ směje se Václav Vydra, představitel Pepana. „Když se dokončil jeden obraz, roztrhaly se papíry a rychle jsem se učil text na další scénu. Výhodou bylo, že si člověk tímto způsobem trénoval operační paměť. Nezatěžovalo to ‚hard disk‘, šlo to jen přes ‚operační část‘ jedním uchem tam a druhým ven,“ dodává.

Kuchařská show MasterChef Česko odstartovala na obrazovkách už 9. ledna. Jejím cílem je objevit nejtalentovanější české amatérské kuchaře. Ti nejúspěšnější se nakonec utkají v boji o titul MasterChef a výhru pět milionů korun.

Ulice i Ordinace

Ke stálicím televize Nova patří seriál Ulice, který se na obrazovkách objevuje každý všední podvečer už třináct let. Letošní jaro bude v Ulici opět pestré, ke stávajícím přibudou nové postavy. Nejinak tomu bude v případě Ordinace v růžové zahradě 2, které tradičně patří úterní a čtvrteční večery. Ty pondělní obsadil kriminální seriál Specialisté a středa je vyčleněna Výměně manželek.

Sobotní filmové večery nabídnou sérii Pirátů z Karibiku, v premiéře Nova odvysílá Fantastická zvířata a kde je najít nebo Legendu o Tarzanovi. Televize navíc připravuje i další díly dokureality Malé lásky, kriminálního seriálu Policie Modrava a časosběrného dokumentu Holky pod zámkem.