Hned dvě vyprodaná představení během jednoho večera. Na pódiu před projekcí známé herecké tváře, režisér a spolutvůrci. Na konci pak dlouhý aplaus.

To je ve zkratce příběh slavnostní předpremiéry komedie Hodinový manžel, která se letos v létě točila převážně v Nymburce, částečně 
i v Poděbradech. Navíc Nymburk je ve filmu „přiznaný", takže filmové postavy skutečně žijí v Nymburce, o Nymburce hovoří a po Nymburce chodí.

Patriotům jistě zaplesá srdce při záběrech na Bolka Polívku jdoucího po Rejdišti, zahrály si opět slavné hradby (vidět je bylo i v pohádce Tři veteráni) a park pod nimi. Několikrát se děj přesunul i před Husův sbor a železniční polikliniku. V závěru se objevily také interiéry obřadní síně na hřbitově a hřbitov samotný. Jasně rozpoznatelné jsou také kulisy poděbradské knihovny.

Ale největší roli z nymburských míst dostal paradoxně plavecký bazén, který je v reálu terčem kritiky místních. Ovšem ve filmu vypadá přijatelně. Jak s vodou, tak vypuštěný. Na jeho dně si totiž čtveřice hlavních hrdinů zřídí svoji firmu Hodinový manžel.

Trefně to před projekcí vystihl herec David Matásek, představil jedné z hlavních rolí. „Nymburk i já jsme ve filmu úplně jiní, než ve skutečnosti." Z jeho pozice se jedná o vcelku pochopitelnou větu, neboť z jeho hrdiny se postupem děje vyklube gay.

Zatímco se proudy lidí hrnuly před sedmou z první projekce, stejně početný dav čekal venku, aby opět obsadil ještě zahřáté sedačky. Dvakrát vyprodané kino za jeden večer je v Nymburce unikátem. Svědčí to o zájmu místních zjistit, jak jejich město vypadá na filmovém plátně.

V tomto směru se velmi lichotivě o Nymburce vyjádřil režisér Tomáš Svoboda. „Já jsem si vždycky myslel, že Nymburk jsou původně filmové kulisy, do kterých se později nastěhovali lidé."

Samotný děj filmu prozrazovat nebudeme. Lze snad konstatovat, že se jedná o celkem vkusnou a místy vtipnou českou komedii se vztahovými zápletkami i břitkými dialogy. Asi se nedá očekávat, že by se v nějaké kategorii film objevil třeba v nominaci na České lvy. Takovou kvalitu zase nemá. Ale pokud by si režisér odpustil několik už mnohokrát provařených situací (například scénu, kdy Bolek Polívka jde na rande do nesprávného bytu, před čímž spolkne viagru a pak neví, co 
s nastalou erekcí), jednalo by se o celkem odpočinkovou a přijatelnou podívanou.

Kdo se na úvodní dvě předpremiérové projekce do nymburského kina Sokol ve čtvrtek večer nedostal, má možnost hned druhý lednový víkend. Hodinový manžel je na programu v tomtéž kině 10. a 11. ledna vždy od 19 hodin.