Robin Hood se jako válkou zocelený bojovník vrací z křižáckých výprav a zjišťuje, že jeho země je devastována zkorumpovanou anglickou vládou. Společně s přítelem Malým Johnem vyvolá povstání a vzbouří se proti ní.

Charakter hrdiny byl prý formován podle Johna Wicka, mstitele ze stejnojmenného filmu, kterého hrál Keanu Reeves. I kostýmy a výprava jsou jiné, než jaké obvykle filmaři u Robina Hooda volí. Titulní roli hraje mladý Taron Egerton, jehož známe z filmu Orel Eddie. Po jeho boku uvidíme Jamieho Foxxe, Jamie Dornana a Eve Hewson v roli Robinovy lásky Marian.

Severská konkurence

O diváckou přízeň se s sherwoodským zbojníkem teď v kinech utkají kromě animovaného Raubíře Ralfa a internetu i dva severské filmy. Komorní drama A dýchejte klidně je dílem islandské filmařky Ísold Uggadóttir a vypráví o dvou ženách, jejichž osudy se na krátkou chvíli díky nepředvídatelným okolnostem protly.

Druhý film Svátky klidu a míru měl premiéru v rámci probíhající přehlídky Scandi. Dánská herecká hvězda Paprika Steen popisuje ve své hořké komedii typický masakr o vánočních svátcích, když se u stolu sejde příliš početná rodina plná bizarních osudů a vztahů.