To Bára Štěpánová, která ztvární jeho seriálovou podřízenou – vrchní sestru Babetu Trefnou, se o své postavě rozpovídala bez vytáček. „Babetu prezentují jako ženskou, kterou budou diváci buď milovat, nebo nenávidět. S tím moc nesouhlasím, protože Babeta není rovnou nesympatická mrcha, ale je hold v něčem rázná. V práci se jí daří, ale má trošku problémy se svým soukromým životem. Ve svém věku je totiž svobodná a bezdětná, takže jak už to tak na pracovištích bývá, snaží se o to své štěstí,“ říká Štěpánová.

Babeta mně baví, říká Bára Štěpánová

Když jí prý Hornová roli nabídla, sdělila jí, že Babeta Trefná by měla trošku připomínat vrchní sestru Pěnkavovou ztvárněnou Ivou Janžurovou v seriálu Nemocnice na kraji města. „To mě docela zaujalo. Scenáristé píší Babetin příběh velice zajímavě, takže je co hrát. Zatím mě má postava náramně baví,“ doplnila Štěpánová.

Z dalších nově příchozích tváří se mohou diváci těšit na Martina Stránského, který hraje traumatologa Otu Kováře, muže s temnou minulostí. Kdysi zranil milence své věčně nevěrné ženy, doktorky Moniky Mandlové, a musel si proto odpykat trest ve vězení. Jan Čenský propůjčí svou tvář primáři chirurgie Davidu Suchému – konzervativnímu, nepřístupnému a uzavřenému muži, jehož hlavními zbraněmi jsou ironie, sarkasmus a pokerová tvář.

Na obrazovce se objeví i pohledný SuperStar Ben Cristovao

Do Kamenice přivede i svého syna Maxe v podání finalisty Česko Slovenské SuperStar Bena Cristovao. „Staronovým“ přírůstkem bude Filip Tomsa alias Filip Vajner, „povedený“ mladší bratr doktora Prokopa. Tento rozmazlený a bezohledný kluk, kterého život naučil, se do Kamenice vrací, aby hledal řešení pro nelehkou situaci své rodiny. Ordinaci v růžové zahradě 2 budou opět patřit, jak už si její příznivci zvykli, úterní a čtvrteční večery.