Natáčení by mělo trvat do 15. září, film do tuzemských kin distribuční společnost CinemArt uvede v březnu příštího roku. Civilně natočený příběh založený na psychologii postav je určen všem generacím, ale podle tvůrců se především jedná o 'komedii pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži'. "Teorii tygra v mnoha podobách zná většina delší dobu sezdaných párů, proto si myslím, že film má co říct nejen vdaným a ženatým, ale i mladým divákům. Scénář mě moc baví, herecké obsazení se nám podařilo sestavit skvěle, tým tvůrců máme vynikající. Snad se nám podaří udělat dobrý divácký film," uvedl producent Petr Erben.

Teorie tygra je road movie o úspěšném veterináři, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše. Film je též o jeho ženě, která to prostě myslela dobře: za manželství i svého muže obětavě převzala zodpovědnost, protože muži toho nejsou schopni. V dalších rolích se objeví Táňa Vilhelmová, Jiří Havelka, Pavla Beretová, Jakub Kohák, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Milan Lasica a Klára Melíšková.

Bajgar má v roli producenta za sebou řadu televizních projektů, například Ulici, Expozituru, Kriminálku Anděl, Okresní přebor, Comeback, Dokonalý svět a Soukromé pasti. S Mirkou Zlatníkovou napsal scénář 13dílného seriálu Neviditelní, který také režíroval.

K realizaci Teorie tygra přizval kameramana Petra Koblovského, střihače Jana Mattlacha, kostýmní výtvarnici Katarínu Hollou, architektku Noru Sopkovou či zvukaře Radima Hladíka ml. Koproducentem snímku je Česká televize.