Poprvé se nerudný „padouch" napravený triem holčiček, které ho bez skrupulí adoptují, představil před sedmi lety. A sklidil úspěch. Díky nápaditému příběhu, vtipným dialogům a vkusné animaci. Ken Daurio a Paul Cinco, kteří se podepsali pod scénář už potřetí (jsou mimochodem i autory Tajného života mazlíčků), mezitím ubrali na temném padoušství. Zato přidali více rodinných prvků, včetně nové postavy Gruova bratra-dvojčete. Gru spolu s parťačkou Lucy vychovává své dívenky a k tomu loví různé zločince.

Zdroj: Youtube

Málo zlý Gru

Jenže hned v úvodu filmu se dopustí chyby nechá si utéct nejhledanějšího zlosyna na světě. Jmenuje se Balthazar Bratt a je to bývalá dětská star oblíbené televizní show. Chodí oblečen v retro á la osmdesátky, má příšerný účes, poslouchá písničky na kazetách a jeho zbraní je krom jiného Rubikova kostka. A Gru má pech hned dvakrát, protože ve stejný čas nastoupí do jeho firmy, Antipadoušské ligy, nová šéfová, a milý padouch dostane padáka.

Aby toho nebylo málo, jeho partička Mimoňů je čím dál víc naštvaná kvůli Gruově domácímu režimu. Uvítali by, kdyby se páníček trochu rozpomněl na staré zlé časy a byl aspoň o kus větší lotr. Nejmladší dcera Agnes prodá v záchvatu rodinné charity svého plyšového jednorožce, aby mohla přispět dvěma dolary do domácího rozpočtu. Načež začne toužit po novém, živém, který bude „krásně heboučký". Gru si zoufá. Jenže pak zjistí, že má léta utajovaného bratra- dvojče jménem Dru a ten má podobně zlotřilé spády. Společně vyrazí dopadnout zloducha Bratta, přičemž v zádech mají Gruovu družku Lucy, jež oba pány pro jistotu ze zálohy kryje. Když jim Bratt uprostřed štvanice unese holčičky, zuřivost všech tří nezná mezí…

Mimoni vedou

Trojka nabízí asi nejzdařilejší akční scény z celé série, střídá nejrůznější prostředí (od Provence přes skalnaté útesy až po Hollywood včetně chodníku slávy) a důmyslných vozidel blížících se bondovským. Nápadité jsou scény se zákeřnými žvýkačkovými bublinami i nebezpečným tanečním „moonwalkem" ve stylu Michael Jackson, dojemné pasáže s dcerkami, především malou Agnes putující umíněně za svým hebkým jednorožcem. Co na tom, že se z něj nakonec vyklube kůzle s ulomeným růžkem…

Jednoznačně nejzábavnější složkou jsou ovšem Mimoni, žlutí mužíčci vždy dobře naložení a připraveni pro každou špatnost, dobrodružství či hudební žánry od španělských a havajských rytmů až po půvabné italské vystoupení v koncertní hale. Starší diváci navíc ocení písničky z 80. let pasující stylově k postavě Bratta.

Já, padouch 3 je rodinná podívaná, v níž si každý najde své. Děti legrácky, dobrodružství a návod jak táhnout za jeden provaz, rodiče vtipné narážky a retro. Nenechávejte potomky v kině samotné, užijte si to s nimi.