Místo využíval do neděle olympijský park. Radnice nechala před jeho konáním zbourat bývalá jatka, upravila i jejich okolí, aby se tam mohly konat koncerty či působit sportovní stanoviště pro veřejnost. Zahrnuje zpevněné a travnaté plochy.

"Zpevněnou plochu chce obvod využívat jako odstavnou plochu, nebo pro akce, které jsou víc zátěžové, aby se neničil trávník. Ten je ideální pro sport nebo sezení a relaxaci," řekl Menšík. O příštích prázdninách by pak nově vzniklá lokalita mohla sloužit pro projekce letního kina.

Radnice bude do lokality, které zahrnuje i letní stadion, investovat postupně. Město si nechalo zhotovit studii, jak využít lokalitu okolo Labe. S letním kinem dokument počítá.

Projekce letního kina začínaly před 11 lety přímo v Tyršových sadech. Promítání je zdarma a má velkou návštěvnost. Kromě sponzorů na provoz přispívá město 600.000 korunami za sezonu. V minulosti byly dotace nižší. Letní kino má rozpočet 1,5 milionu korun.

V Tyršových sadech fungovalo kino do roku 2014, kdy začala jejich rekonstrukce. Po opravách sadů hrazených i z evropských dotacích se s návratem kina přímo do parku již nepočítalo. Nyní působí u skateparku nedaleko vlakového nádraží.