"Milí přátelé, v neděli 15.4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu," napsala na svém facebookovém profilu. „Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účasti,“ dodala.

Na Formana vzpomínaly jak české osobnosti, tak ty v Hollywoodu. Byl totiž jedním z mála zahraničních režisérů, který ve Spojených státech uspěl komerčně a potěšil i kritiky.

Oblíbený byl i u samotných herců. Například Antonia Banderase inspiroval k tomu, aby se věnoval herectví poté, co viděl jeho muzikál Vlasy.

Pro herečku Courtney Love byl vzorem, jak by měl vypadat pravý muž. „Pomohl jste mi, abych přestala brát drogy. Hrát pro 100 tisíc lidí je úžasné, nedá se to ale srovnat se společností tohoto úžasného muže,“ napsala manželka zpěváka Kurta Cobaina.

Významného úspěchu u diváků i u kritiků dosáhl Forman v roce 1974 adaptací románu Kena Keseyho Přelet nad kukaččím hnízdem, který obdržel pět Oscarů, včetně ceny za režii a nejlepší film. I jeho další filmy byly úspěšné, některé z nich více u kritiky než divácky (např. Valmont). Film Amadeus získal dalších osm Oscarů včetně obou hlavních kategorií.

Režisér světového věhlasu zůstával však pořád Čechem „Jsem velmi hrdý, protože Amadeus je americký film, na kterém pracovalo hodně československých umělců i techniků,“ uvedl po udílení Oscarů.