Pomocí lsti (sám sebe doporučil hlasy dvou populárních komiků) se Sellers dostal do rozhlasového vysílání BBC, kde dalších osm let exceloval v zábavném pořadu Goon Show. Na filmovém plátně získal první velké příležitosti v roce 1959 ve filmech Myš, která řvala a Jsem v pořádku, Jacku.

Do světa společenské smetánky pronikl o rok později díky filmu Milionářka, kde si zahrál po boku Sophie Lorenové. Setkání se slavnou filmovou divou a světem společenské elity mělo na Sellersův život zdrcující vliv. Zvykl si na hvězdné manýry, drasticky zhubl a nechal se poprvé rozvést (celkem byl ženatý čtyřikrát a zplodil tři děti). Snímek Růžový panter z roku 1963 mu přinesl celosvětovou popularitu, krátce nato však utrpěl infarkt a na plátno se dokázal plně vrátit až s pokračováními "pantera" ve druhé polovině sedmdesátých let.

Kromě série "panterů" zaujal Sellers diváky i kritiky trojrolí ve filmu Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu (1964) režiséra Stanleyho Kubricka. Úspěch sklidil i s rolí prostoduchého zahradníka Chance ve filmu Byl jsem při tom (1979). Za oba filmy byl Sellers nominován na Oscara. Zemřel v Londýně 24. července 1980.