„Celkově se letošní ročník SuperStar snažíme posunout někam dál. Talentových soutěží je v posledních letech hodně, takže se patří přijít s něčím novým. Obměnili jsme tedy moderátory a zčásti i porotu – ke dvěma zkušeným pánům, kteří jsou v rámci Česka a Slovenska zárukou té největší kvality, jsme přivedli novou krev Ewu Farnou. Skvěle si padli do noty," říká kreativní producent a režisér Pepe Majeský. Podle něj přinese nová SuperStar i mnohem více live přenosů a především prvky reality show. Rodící se hvězdy budou totiž společně bydlet v exkluzivní vile, kam za nimi budou docházet choreografové či hlasoví poradci, aby je svými radami posunovali k lepším a lepším výkonům. Prostřednictvím kamer se k nim dostanou i diváci, kteří se tak budou moci ztotožnit s jejich životy. „Za soutěžícími jsme chodili domů, do práce, sledovali jsme je při jejich zábavě – všechno bude součástí střihových částí pořadu. To proto, aby si divák našel co nejdřív svého favorita a pak mu třeba držel palce až do samého finále. Stále však platí, že hledáme nejlepší zpěváky Česka a Slovenska, zároveň ale s nějakým příběhem a emocí," dodává Pepe Majeský.

Gympl, Ordinace, Ulice i Helena

V jarním vysílacím schématu nebudou dále chybět pokračování seriálů Gympl s r(u)čením omezeným, Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a sitcom Helena. Všechny ve svých hereckých řadách uvítají nové posily – ať už jde o Danu Batulkovou, Jana Šťastného, Jana Révaie, Květu Fialovou (Gympl), Irenu Máchovou, Evu Hráskovou (Ordinace), Vandu Hybnerovou (Ulice), Luďka Sobotu, Pavla Zedníčka či Gustava Bubníka (Helena).

Své místo má na Nově i pořad Na vlastní oči s Josefem Klímou a Jankem Kroupou. „Připravujeme poměrně ožehavá témata, která se budou přímo vázat k aktuálnímu politickému vývoji v této zemi," říká v pořadí druhý jmenovaný. „Na leden a únor jsme pořad trochu zkrátili, vysíláme ze studia, kde se střídáme s Josefem Klímou. Od března ale najedeme do starých kolejí a diváci opět zhlédnou v každém díle Očí tři nebo čtyři reportáže," doplňuje Janek Kroupa.

Volejte Novu s ředitelem

Změny hlásí pořad Volejte Novu, který každou sobotu v poledne přináší novinky ze stanic skupiny Nova. Tou hlavní je návrat generálního ředitele, který bude pravidelně komunikovat s diváky – ne ovšem v roli průvodce pořadu, ale coby jeden z jeho hostů. „Na svou úlohu se velmi těším, budu mít možnost ještě i jiným způsobem přiblížit našim divákům témata, která je zajímají," říká generální ředitel Jan Andruško – nutno podotknout, že změny přicházejí v době, kdy formát samotný slaví desetileté výročí a TV Nova devatenácté narozeniny.

Z premiérových filmů se mohou diváci těšit na Hranaře, Harryho Pottera a Relikvii smrti – část 1, Sex ve městě 2 či Úhel pohledu. Jedinečný výběr filmových titulů v nejširším žánrovém rozsahu nabídne i Nova Cinema (např. Hra, Lemra líná, Daredevil, Životy těch druhých, Demolition Man, Osvícení).