Česká televize v těchto dnech odkryla své karty o nových projektech, které se v budoucnu objeví na obrazovkách.

V oblasti hrané tvorby se do nich zapojilo také ostravské televizní studio prostřednictvím tvůrčí producentské skupiny Kateřiny Ondřejkové, kde v současné době vzniká třídílná televizní minisérie Spravedlnost.

Divák ví, kdo je vrah

Její natáčení začalo krátce před Velikonocemi v moravskoslezské metropoli.

Jedná se o psychologické drama, v němž divák sice zná vraha už od začátku, ale až do konce zůstává v napětí. Postupně se odkrývají okolnosti a důvody vraždy, která ovlivní životy hned několika postav. Dvacetiletá Lily přibíhá v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence.

Poté, co Richard zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Zamete stopy a tělo zakope. Když se Kowalského ostatky najdou, je vyšetřování přiděleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. V průběhu vyšetřování Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy jsou v rozporu s verzí jeho dcery…

„Zločin je dějovým pilířem mnohých divácky, ale i kritiky oceňovaných děl, která buď do zločinu ústí, nebo jím začínají. Náš příběh je příběhem zločinu a trestu, před kterým se snaží náš hrdina Richard ochránit svou dceru. Kdo z nás by neudělal totéž?" ptá se režisér a spoluautor scénáře Peter Bebjak.

Producentka řekla: To je ono

„Když mi Peter Bebjak poprvé vyprávěl základní námět, na kterém by byl děj této minisérie postaven, stalo se mi to, co se nestává tak často. Jasně víte, že to je ono. Když jsme pak po více než roce intenzivní práce měli v rukou scénář, mé nadšení mě neopustilo. Máme za sebou deset natáčecích dní a způsob, jakým Peter Bebjak a Martin Žiaran onen scénář vizualizují, můj prvotní pocit potvrdil," uvedla kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině tento televizní opus s názvem Spravedlnost vzniká.

Hvězdné obsazení

Vedle známějších herců, jako jsou Ondřej Vetchý, Martin Finger, Jan Plouhar, Jitka Schneiderová, Kristýna Boková, Lukáš Vaculík, Ondřej Malý, Szidi Tobias či Lenka Krobotová, se na obrazovkách objeví také herečtí protagonisté z Ostravy Štěpán Kozub, Vladimír Georgiev a další.

Autory scénáře jsou Tomáš Bombík a Peter Bebjak, který je i současně režisérem, kameramanem je v tomto případě Martin Žiarian.