Podle scénáře Jana Míky jej natočil režisér Dušan Klein. „Prostřednictvím našich ‚tří sudiček‘, jejichž představitelek si nesmírně vážím, chceme divákům dodat na optimismu. Ukázat jim, že by člověk měl prožít každou chvilku naplno. I když dospěje do určitého věku, neměl by ztrácet naději,“ říká Klein, který věří, že kromě hvězdného hereckého obsazení zaujme diváky i poněkud komediální pojetí seriálu s určitou stylizační nadsázkou.

Zahrají si i Žilková a Hrušínský

Příběh budeme sledovat od chvíle, kdy se čiperná sympatická důchodkyně Bláža Kohoutová (Iva Janžurová) rozhodne navštívit malou cukrárnu a seznámí se v ní s její poněkud zoufalou majitelkou Radkou Sladkou. S kamarádkami Danou (Naďa Konvalinková) a Olinkou (Jana Štěpánková) se Bláža pokouší zachránit nejen její krachující podnik, ale i manželství s Františkem a rodinu se čtyřmi dětmi. I v těch nejdramatičtějších situacích ale nadhled tří zkušených babiček, které si za všech okolností vědí rady, nakonec vítězí.

Manželský pár ztvární Veronika Žilková a Jan Hrušínský, v dalších rolích se objeví například Luba Skořepová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký, Jan Přeučil, Antonín Navrátil, Bořivoj Navrátil, Jan Dolanský, Filip Tomsa, Miroslav Táborský nebo Bohumil Klepl.