Rozsáhlý filmový štáb čítající sto lidí a sto sedmdesát komparzistů završil natáčení v divoké přírodě kraje Spiš na Slovensku. Výpravný film čekají náročné postprodukční práce a do kin na Slovensku i v Česku vstoupí na konci roku 2019.

BUDE I GIULIETTA MASINA

Tvůrci využijí výhody současných filmových technologií, s jejichž pomocí pro snímek oživí také původní Perinbabu s tváří italské herečky Giulietty Masiny.

S naplněním fantazie Juraje Jakubiska pomůže počítačová grafika i v jiných částech filmu.

„Trochu se bojím, jestli už toho není moc. Dáváme tam tolik fantazie, že mám pocit, že se musím začít mírnit. Člověk, když může, si pak totiž začne strašně vymýšlet,“ směje se spokojený režisér.

SLOVENŠTÍ I ČEŠTÍ HERCI

Hlavní postavou pohádky bude Lukáš, kterého hraje mladý slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs.

„Hodně lidí si myslí, že když točíme dvojku Perin- baby, že samozřejmě hraju Jakuba z jedničky. Ale moje postava se jmenuje Lukáš a je to syn Jakuba,“ prozradil Lukáš Frlajs.

Ve filmu se objeví herci ze Slovenska, ale i z Česka, například Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová nebo Sabina Skalická, která bude ztvárňovat mladou „zubatou“.

„Nechtěli jsme obsazovat herce podle jejich slávy a popularity. Juraj se soustředil na typy, charaktery a na atmosféru samotných herců,“ uvádí producentka filmu Deana Horváthová Jakubisková. Hudbu složí Ondřej Soukup a Jan Jirásek.

Posledním filmem Juraje Jakubiska v českých kinech byl rekordně navštěvovaný Bathory.