Možnost blíže poznat tohoto rodáka z Napajedel si nenechaly ujít desítky příznivců filmu.

„Snímek se mi velice líbil, proto si chci poslechnout, jak vůbec vznikal," prozradil jeden z návštěvníků besedy Martin Polák. A nejen on se nakonec dozvěděl, že nový úspěšný celovečerní film jako svou prvotinu natočil dlouholetý režisér reklamních spotů.

„Dlouhá léta jsem vůbec o filmu neuvažoval. Zcela mě naplňovala tvorba reklam, která navíc byla i finančně hodně zajímavá. O něčem vážnějším jsem začal uvažovat prakticky až před nějakými pěti lety," objasnil hradišťskému publiku Slávek Horák.

Naslouchajícím divákům pak nastínil, jak se vůbec před třemi lety Domácí péče začala rodit. Samotný snímek líčí osud obětavé zdravotní sestry Vlasty (Alena Mihulová), která pečuje o desítky pacientů na jihomoravském venkově, než sama zjistí, že rovněž potřebuje pomoc. Tu se poté rozhodne hledat v metodách alternativní léčby.

Čtyřicetiletý režisér v Redutě mimo jiné poodhalil, jak náročné bylo obsazování jednotlivých rolí. „O Bolkovi Polívkovi jsem měl jasno hned zpočátku, to byl přesně typ, který jsem potřeboval. V případě hlavní herečky jsem dlouho váhal. Alenu Mihulovou mi navrhla má máma, ale stále jsem se bál do toho jít. Obával jsem se neustálého srovnávání s filmem Sestřičky, se kterým je tato herečka neodmyslitelně spjata," vysvětlil Slávek Horák.

„Když jsem Alenu Mihulovou stále nechtěl, máma mi tedy dala seznam asi dvaceti hereček, které má ona sama ráda, například ze seriálu Ulice," rozesmál publikum režisér Domácí péče. Mimo dvě zmíněná jména se nakonec rozhodl do filmu obsadit také Tatianu Vilhelmovou či Zuzanu Kronerovou.

Samotného Slávka Horáka pak ve stejný den mohli návštěvníci LFŠ poznat také v jiné roli, neboť se od 22 hodin představil v hradišťském klubu Mír coby hudební DJ.

Slávek Horák (1975) pochází z Napajedel, nejdříve ve Zlíně pod vedením Jana Gogoly navštěvoval Filmovou školu, poté nedokončil studium hrané režie a scenáristiky na pražské FAMU. Doposud se profiloval především jako režisér reklamních spotů, za více než patnáct let jich natočil přes 120. V pozici druhého asistenta režie spolupracoval například také na filmu Kolja režiséra Jana Svěráka. Snímek Domácí péče je jeho vlastním celovečerním debutem. Snímek byl zařazen také do hlavní soutěže na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.