Klání odstartuje ve 20 hodin zábavným pořadem, který přinese reportáže z natáčení, představí soupeřící týmy, populární herce, slavné seriálové písně a sestřihy z kultovních seriálů. Ten skutečný boj ale nastane až ve třech následujících semifinálových kolech, v nichž se navzájem postupně utkají dva pilotní díly patřící do stejného žánru (rodinný seriál, sitcom a detektivka). O své šance se budou ucházet i představitelé hlavních rolí a nejdůležitější členové štábů jednotlivých „pilotů“. Každý z nich dostane možnost přesvědčit diváky, proč právě jejich seriál je ten nejlepší.

Rozhodují diváci!

„Vše bude sledovat odborně zábavná porota a publikum, které zajistí seriozní divácký průzkum, z něhož budeme mít přesné informace, koho pilotní díly oslovují dle věku, vzdělání, bydliště či jaké postavy nejvíce zaujaly,“ uvedl autor projektu Jan Potměšil. „Porota ve složení Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas i publikum mohou našim divákům napovědět, ale bude pouze na nich, který pilotní seriál pošlou do Velkého finále. To se uskuteční 3. prosince a diváci v něm rozhodnou o absolutním vítězi Souboje seriálů – tedy o seriálu, jehož třináct dílů bude v následujícím roce Česká televize natáčet,“ doplnil Potměšil.

A na jaké tvůrčí počiny se můžeme těšit? První semifinále (12. 11.) představí rodinné seriály Babička na inzerát a Sedmerák, druhé (19. 11.) uvede sitcomy Ambasáda a Úřad a třetí (26. 11.) detektivní seriály Cirkus Bukowsky a Mazáci. Takže nezapomeňte – vy rozhodnete!