„Ráda bych natočila film, na který se půjde podívat celá rodina," říká k tomu autorka a režisérka, která pohádkový příběh vypráví moderní formou a na plátno chce přinést i dialogy a reálné obrazy z života, jak je známe my všichni. Pohádka Sedmero vzniká v produkci Salamander Syndicate, jejíž majitele projekt zaujal výpravností i zachováním klasické struktury české pohádky. Výtvarné stránky filmu se ujme zkušený filmový a divadelní výtvarník Ondřej Mašek, kostýmů Kateřina Štefková.

Natáčet se začne v zimě

Cílem tvůrců není vytvořit ireálné prostředí, nýbrž přirozené kulisy pro pohádku vyprávěnou v reálných obrazech a emocích. Důraz bude režisérka klást na syrovou krásu skal, hor a lesů, první natáčecí dny plánují producenti na zimu 2013 a jaro 2014. Vzhledem k česko-slovenské koprodukci (Attack Film Lubomira Slivky) bude režisérka hledat hlavní protagonisty mezi českými i slovenskými herci. Casting proběhne v nejbližších dnech. Vhodné lokace pro film hledají tvůrci kromě Česka i na slovenských hradech a zámcích.

„Zimní scenérie ve filmu, jež vzniknou v prvních měsících natáčení, si přímo říkají o premiéru na Vánoce, plánujeme ji předběžně na rok 2014," prozrazuje český producent Tomáš Krejčí.