„Poslední kapkou v předsevzetí hlavního hrdiny je dobrovolná smrt jeho tchána, kterému došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) rozhodovala o dědově životě, stáří i pohřbu. Janovi je jasné, že je se svou manželkou Olgou (Eliška Balzerová) na podobné cestě. Vzpomene si, že kdysi míval vlastní vůli i sny, chce zase důstojně a svobodně žít. Touží získat zpět vládu nad svým životem – a jako řešení zvolí útěk z toho dosavadního," uvedl k příběhu Slavík.

Bajgar chtěl komediální formou zachytit určitý typ vztahu, ve kterém se jeden z partnerů necítí úplně svobodně. Od začátku prý bylo jasné, že hlavní role připadne Bartoškovi, s nímž už spolupracoval na seriálu Neviditelní. Přesto ho prý herec, který se před kamerou objevil po delší přestávce spojené s rekonvalescencí po vážné chorobě, překvapil.

„Domluvili jsme se spolu už před třemi lety. Dal jsem mu přečíst scénář a on řekl, že se mu líbí, jak je smutný. A překvapil mě, že je zřejmě zakuklený sportovec. Dřív se totiž vždycky před natáčením další scény ptával, kde bude sedět. Tentokrát jezdil na kole, lezl po skalách a dokonce chodil do kopce. A to celé v rekordních tropických vedrech," podotkl režisér.

Podle Bartošky si prý ženy berou tygra, aby z něj postupem času udělaly králíka. „Nasypou mu trochu krmiva, ale hned zavřou vrátka, aby ho náhodou nenapadlo hrát si mimo králíkárnu na tygra. A o tom se snažíme vyprávět náš film," komentoval to herec.

Jeho manželku, která na diváky může působit mírně negativně, ztvárnila Eliška Balzerová. „Ona není jenom negativní postava. Je také příjemná, inteligentní, empatická a myslí to dobře. Ale zároveň je uzurpátorka a chce svého manžela upečovat k smrti," podotkl Bajgar.

Film paralelně líčí i osudy Janových vdaných dcer Olinky a Alenky (Táňa Vilhelmová a Pavla Beretová) a zeťů Erika a Pepíka (Jiří Havelka a Jakub Kohák). Producentem filmu je Petr Erben ze společnosti Logline Production, koproducenty Česká televize a Rozhlas a televízia Slovensko.