V napůl zhroucené ruině se tak znovu sešli herci Martha Issová (Katka), Anna Kulovaná (Zuzana), Přemysl Boublík (Michal Koreň), Tereza Nekudová (Linda) a Tomáš Hanák (Ondřej Erhart). Ten si jako seriálový otec Katky vybral prostředí squatu, které je hlavně vnímáno jako centrum pokoušející se o jakýsi „kulturní underground“, pro fotografování.

„Podívejte, jaké mám tetování. Ale je to jenom hena, opravdové bych si udělat nenechala,“ ukazovala novinářům svoji paži Martha Issová, která se coby seriálová Katka potýká s cejchem vyléčené narkomanky. Většina spolužáků z gymplu se na ni dívá přes prsty, ti nejbližší se o ni starají až přehnaně. Zvlášť otec, na jehož permanentní dohled je naprosto alergická. Velkou oporou je jí bývalý spolužák Honza Opelík, kterého ztvárňuje Petr Trojan.

Vedle něj se v jedenáctidílném pokračování Dobré čtvrti, které Česká televize odvysílá na začátku příštího roku, objeví znovu i Milan Bahul a Vilma Cibulková jako manželé Koreňovi, Jana Preissová (profesorka Jarmila Svobodová), Zdeněk Žák (Zuzanin otčím Vojtěch Haselbach) či Veronika Gajerová (Zuzanina matka Jiřina).

Novou tváří seriálu bude například Jiří Bartoška, který vytvoří postavu primáře Martina Palouše. „O obsazování jednotlivých postav se radíme s režisérem Smyczkem i s dramaturgyní Marčou Arichtevou. Myslím si, že se nám zatím vždycky podařilo najít pro konkrétní roli adekvátního herce,“ uvedla scenáristka Lucie Konášová, která se prý snažila udržet ve druhé sérii Dobré čtvrti dramatičtější tempo, jež seriál nabral od druhé poloviny první řady.

„Všem hrdinům jsem nastavila docela těžké situace, takže věřím, že se diváci budou bavit,“ doplnila Konášová. Při psaní scénáře střídavě pracovala na zbrusu nových dílech seriálu všech dob – Nemocnici na kraji města, který Česká televize připravuje taktéž do vysílání.