Český titul je výmluvný – Zatím spolu, zatím živi (v originále Knight&Day). Vystihuje poměrně přesně situaci obou hrdinů – pohybujících se prakticky celý film hodně na hraně. Zatímco June je obyčejná, trochu zbrklá holka bez zvláštního nadání, Roy je agent, který hraje vysokou hru, do níž se ona nechtěně zaplete. Od chvíle, kdy společně (a nedobrovolně) přistanou s letadlem v kukuřičném poli, prožívají akční příhody, o jakých se June ani nezdálo.

Jakkoli si nepřeje nic jiného, než dorazit včas na svatbu své sestry, nebezpečná hra náhodného společníka, který ovšem není tak úplně k zahození, ji stahuje stále dál. A tak v sobě na konci téhle bláznivé jízdy objeví i skryté akční vlohy…

Spojení naivní blondýny a mužného agenta skýtalo Mangoldovi prostor k řadě vděčných situací a gagů. A on je vrchovatě využil. Roztomile špionskému příběhu nechybí svižné akční scény a podařené honičky aut, ale ani odzbrojující humor. Jaká úleva, když se agenti neberou vážně!

Diametrální rozdíl mezi světy obou hrdinů vyvolávají úsměvné scény. Zatímco June si trénuje na záchodě v letadle, jak sbalí nového známého, ten stihne postřílet většinu mužů na palubě včetně pilota, a ve chvíli, kdy se June vynoří, se už letadlo blíží, neřízeno, k zemi… June sice zkouší snaživě svěřenou pistoli a akční postoje, za jejími zády se ovšem mezitím snášejí – bez jejího povšimnutí – po lanech černí vetřelci. A tak bychom mohli pokračovat.

Cruise s Diazovou každopádně vyhlížejí jako příjemně sehraný pár, který očividně bavilo hrát June a Roye s pěknou dávkou sebeironie („Chci se milovat! – Oni ti něco dali?“). Když přičteme střídání atraktivních lokací (Alpy, Azory, Florida, Španělsko), vyjde nám příjemná oddechová podívaná – kde je pořád na co se dívat, popřípadě se bavit dialogy hlavních postav, které si obě hvězdy náležitě užily.

Že si při natáčení porozuměli, dokládají Tom s Cameron i na cestách během premiér k filmu – ve Francii se dokonce stihli zajít podívat i na závěr jedné cílové etapy Tour de France.