Hlavní hrdinkou je neúspěšná herečka Táňa (Lenka Vlasáková), která se po vyhazovu z divadla stane pečovatelkou v domově seniorů. Má čtrnáctiletého syna Kryštofa (Adam Mišík), kterého vychovává sama, a trochu potrhlou maminku Josefínu (Iva Janžurová).

Parádní role pro herce starší generace

V domově probíhá boj mezi konzervativní ředitelkou Tůmovou (Vilma Cibulková) a mladým manažerem Lukášem (Petr Lněnička), který chce například naučit seniory pracovat s počítačem a vůbec zavádí různé novoty. Objeví se tam také Lukášova osmnáctiletá sestra Linda (Berenika Kohoutová), vnuci důchodců (hrají je Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Jana Štěpánková, Květa Fialová či Jiří Kramol) a další postavy včetně kontroverzního místního podnikatele.

Stáří je životní čance, říkají tvůrci

„Náš seriál si z úskalí stáří tropí legraci, ale nevyhýbá se ani smrti. Stáří chceme předvést ve vší jeho kráse, smutku, osamělosti, smíření, moudrosti i veselosti,“ říkají tvůrci. Stáří lze podle nich chápat i jako životní šanci – poslední a o to naléhavější. Třetí míza se na obrazovkách České televize objeví koncem příštího roku.