Péče o bližní je záslužná věc, když už je jí ale příliš, jednoho to může i skolit. Své o tom ví také Rudy – milující otec tří dětí, ohleduplný manžel, syn úporně starostlivých rodičů bydlících (ještě s dalším synem) přes ulici –, který je hrdinou nového dvanáctidílného rodinného sitcomu Rudyho má každý rád. Česká televize jej divákům nabídne poprvé už dnes ve 21 hodin na ČT1 a následně pak každé pondělí po další podzimní novince – seriálovém detektivním thrilleru Jiřího Stracha Labyrint.

Rudyho má každý rád v hlavních rolích se Sašou Rašilovem, Jitkou Schneiderovou, Evou Holubovou, Oldřichem Navrátilem a Davidem Novotným natočil podle celosvětově úspěšné americké předlohy Everybody loves Raymond režisér Petr Zahrádka. „Sitcom je zábava. Je to lék na trudomyslnost, který je jednoduché konzumovat. Divák se vždycky zasměje, a to je prostě příjemné," říká. Už ne tolik, jak by se mohlo zdát, se Zahrádka s herci smál na place během natáčení. „Bude to znít trochu smutně, ale drtivá většina vtipů byla dopředu napsaná a nazkoušená. Ono může natáčení sitcomu vypadat jako jedna velká party, ale ve skutečnosti je to přesně secvičená záležitost. Navíc na nás dohlížela supervize z Hollywoodu, takže by nám nějaké spontánní nápady asi ani neprošly," poznamenal režisér.

RUDYHO MÁ KAŽDÝ RÁD. V sitcomu podle americké předlohy Everybody loves Raymond uvidíme Jitku Schneiderovou, Sašu Rašilova, Davida Novotného, Evu Holubovou, Oldřicha Navrátila aj.

„Vytvářeli jsme vlastně přirozenou situaci nepřirozeným způsobem, což bylo dost zvláštní. Licensoři byli hodně nesmlouvaví, na některých scénách lpěli tak, že jsem si raději nakoukal pár originálních dílů, abych věděl, jak je správně zahrát," navazuje Saša Rašilov. Že šlo o náročnou práci, potvrzuje i Jitka Schneiderová (v seriálu Dáša), která se s Rašilovem ocitla před kamerou po patnácti letech od filmu Samotáři. „Těžší práci jsem zatím nezažila. Přirovnala bych ji k té na divadle – tam také musíte každou situaci nejdřív pečlivě nazkoušet, vypilovat, než s výsledkem předstoupíte před diváky. A toho textu…," kroutí hlavou herečka.

Odměnou za jejich nasazení je fakt, že si jejich výkony Američané ve výsledku pochvalovali. „Říkali, že naše verze, v porovnání s jinými, které na světě vznikají, patří k nejpovedenějším," sdělil kreativní producent pořadu Jan Štern. Je přesvědčený, že v příbězích Rudyho rodiny se diváci hodně najdou. „Řešíme v nich zdánlivě banální věci, které rozhodují o tom, jestli je doma pohoda, nebo dusno. Například – kdo z partnerů je chytřejší, kdo komu naposled řekl, že ho miluje, co dělat, když náhle nejde televize a hrozí, že si budeme muset jen tak povídat, či jak říct rodičům, kteří se mladým neustále motají do života, že na Štědrý den bychom byli opravdu rádi sami."

RUDYHO MÁ KAŽDÝ RÁD. V sitcomu podle americké předlohy Everybody loves Raymond uvidíme Jitku Schneiderovou, Sašu Rašilova, Davida Novotného, Evu Holubovou, Oldřicha Navrátila aj.

A kdo že byl, pomineme-li zmíněné herce, největšími hvězdami na place? Čtrnáctiměsíční dvojčata Rudyho a Dáši. „Všichni se kolem nich točili, to bylo samé – dvojčata spí, dvojčata jsou unavená, musíme počkat, až budou dobře naložená… Nejsme přece herodesové, abychom je trápili," usmívá se režisér. „Zkusil jsem si mít dítě nadruhou, a přišlo mi to zábavné. Pro všechny případy jsme ale měli k ruce skutečné rodiče," doplňuje Rašilov.

Zdroj: Youtube