Vratné lahve tak dosáhly českého "rychlostního" rekordu žebříčků návštěvnosti. "Podle dostupných informací se od roku 1993 žádnému jinému českému filmu nepodařilo dosáhnout půl milionu diváků za 23 dnů od premiéry, jak to dokázal tento film Jana Svěráka," řekla ČTK Alice Rychlinková z distribuční společnosti Falcon.

Hřebejkovo Pupendo k tomu potřebovalo pět týdnů, Janákovi Rafťáci o týden déle. Skoro stejně jako Menzelův přepis Hrabalova románu Obsluhoval jsem anglického krále, nepočítá-li se týdenní nasazení tohoto snímku koncem roku v několika českých kinech.

Podle odhadů distributora slibují Vratné lahve návštěvnický předpoklad jednoho milionu diváků. K původnímu počtu čtyř desítek kopií proto Falcon přidal v minulých dnech dalších pět. Umožní tak využít filozofii nasazení této "smutnoveselé" komedie, které se vedle multikin promítá i v jednosálových kinech menších měst. Přivádí do nich vedle pravidelných návštěvníků i diváky, pro něž je návštěva kina výjimečnou záležitostí.

Na druhém místě skončila v aktuálním žebříčku návštěvnosti britská komedie Prázdniny pana Beana, která hned po premiéře přilákala o víkendu do pětadvaceti kinosálů 37.961 milovníků humoru populárního komika Rowana Atkinsona. Třetí skončil americký snímek nazvaný 300: Bitva u Thermopyl. Líčí známou legendu krále Leonidase a jeho tří stovek věrných bojovníků, kteří se utkali s mnohonásobnou přesilou Peršanů.

Na čtvrtém místě je jako zvláštní akce v regionech pokračující 14. ročník Febiofestu, jehož pražskou část zhlédlo 71.000 filmových fanoušků. V první desítce tabulky jsou vedle Vratných lahví i další dva české snímky - debut Miriam Landové Kvaska je šestý a Menzelův "anglický král" sedmý.