"Všem, kteří se na tom podíleli, moc děkuji, protože film je kolektivním dílem," řekla před projekcí režisérka v čele třiadvacetičlenné tvůrčí delegace. "Děkuji za důvěru, kterou mi Alice dala," dodal producent Jan Svěrák a popřál divákům, aby se jim snímek líbil. Režisérce pak popřál, aby její další snímek byl ještě lepší.

Hlavní roli v této tragikomedii, která se do kin dostává ve dvou desítkách kopií, ztvárnila Iva Bittová. Další postavy vytvořili Karel Roden, Martha Issová, Ivan Franěk a především Miloslav König, který hraje v muzikálu Obraz Doriana Graye, vystupoval v Divadle Na zábradlí a hostuje v Divadle v Dlouhé a ve Viole. Důležitou součástí snímku je hudba, která zní v podání před lety zesnulé jazzové zpěvačky Niny Simone a skupiny Buty i na soundtracku. Projekt s rozpočtem 21 milionů korun podpořil fond na podporu kinematografie a slovenské ministerstvo kultury.

Jan Svěrák česko-slovenský snímek natočil v koprodukci s Českou televizí a společnostmi Titanic a Soundsquare. Scénář se mu prý tak líbil, že když ho nemohl realizovat sám, chtěl být u toho alespoň jako producent.

Děj komorního příběhu s kamerou režisérčina spolupracovníka Ramunase Greičiuse se odehrává během jediného dne. Alice Nellis, která si získala pozornost oběma předešlými snímky Ene bene a Výlet, ve svém scénáři objevovala svět "pod povrchem" a věci, o nichž se nemluví. Nahlíží na život s optimismem a tvrdí, že i těžké okamžiky lze přežít s lehkostí.

"Tajnosti jsou opravdu příběhem velmi intimním; je v něm intimita ve smyslu fyzickém, ale také intimita duševní, která se s tou fyzickou často nešťastně míjí," uvedla s tím, že tajností "z její vlastní ložnice" se však diváci nedočkají. Hlavní hrdinku, které zdánlivě nechybí nic, postavila do situace, kdy poznává, že se její život určitě a zásadně změní.

"Lžeme si o tom, že takovýhle život, jaký žijeme, jsme přece chtěli, i když jsme chtěli úplně jiný. Lžeme si v tom, jestli někoho milujeme či ne. A pak se jednoho dne třeba zadíváme do sluníčka či zaslechneme pár tónů, něco drobného se v nás pohne a spustí se lavina citů, které už nezastavíme," dodala filmařka, která nyní pro Svěráka píše scénář pohádky volně vycházející ze Sedmera krkavců.