"V Cestě domů se završí osudy těchto tří rodin, které žijí na venkově, živí se vlastníma rukama a čelí přírodním živlům i agresivitě měst. Cesta domů bude obrazově hudební oslavou české krajiny a dosud žijících zvířat," vysvětlil Vorel, který bude svůj snímek natáčet ve všech čtyřech ročních obdobích. Zároveň splnil svůj slib zpřístupnit do konce roku 2016 celou svou filmotéku na internetu zdarma.

Zdroj: Youtube

Posledním filmem v řadě je na webu digitalizovaná a restaurovaná verze romantické komedie Cesta z města v hlavní roli s Tomášem Hanákem, na kterou přišlo v roce 2000 do kin 300.000 diváků, další více než tři miliony ji zhlédly v České televizi. K ní režisér přidal na svém internetovém kanálu ještě další filmy včetně těch, které točil už na pražské FAMU.

Ode dneška tak mohou zájemci vidět volné pokračování Cesta do lesa z roku 2012, dokument Z města cesta, Kamenný most a krátké "školní" filmy Kašpárek, To můj Láďa, ING. a Dáreček.

"Na YouTube je letos tedy moje kompletní filmotéka. Chybí pouze filmy Pražská 5 a Kouř, jejichž vlastníkem je Státní fond kinematografie a o jejichž digitalizaci stále jednáme," řekl Vorel. Loni umístil jako první český producent zdarma na internet svůj divácky hit Gympl, který má nyní téměř dva miliony zhlédnutí. Jeho další film Vejška vidělo na internetu skoro 1,5 milionu lidí, jeho nejkontroverznější snímek Ulovit miliardáře má téměř půl milionu zhlédnutí.