Jak je na festival připraven hotel Thermal, na to jsme se zeptali obchodní ředitelky Tamary Klein:

Přípravy na filmový festival už jdou do finále, mezinárodní filmová přehlídka začíná bez tří dnů za tři týdny. Dokončil už hotel Thermal všechny přípravy na tuto největší kulturní událost ve městě i v České republice?

SPA HOTEL THERMAL začal s přípravami již před měsícem.

Přichystali jste pro návštěvníky a hosty nějaké novinky? V loňském roce byla před hotelem nově zprovozněna venkovní terasa. Bude i letos přístupná pro návštěvníky festivalu? Nebo je vyhrazena pouze pro VIP hosty?

Novinek bude hned několik. Od března začala fáze redesignu značky. Zvolili jsme barvy a grafiku, která souvisí s filmem, protože hotel není jen lázeňským, ale taky není jen filmovým hotelem. Červená barva je barva červeného koberce, odstíny červené máme také v novém balneo -wellness centru. Paralelně připravujeme úplně novou web stránku, kterou chceme spustit v červenci. Menší změnou projde i lobby bar, nově FILM CAFÉ, který chceme dekorovat do filmového stylu. V prvním patře nad terasou plánujeme stálou expozici fotografií z uplynulých ročníků filmového festivalu.

Venkovní terasa taky prošla změnou. V období festivalu bude část terasy v bavorském stylu, s nabídkou grilovaných specialit a samozřejmě dobrého piva a přístupná bude úplně všem.

Hotel Thermal je mozkem festivalu. MFF zde zahajuje, bydlí zde filmové hvězdy, konají se zde filmové projekce, je zde tiskové centrum. Kolik zaměstnanců se bude o hosty starat, řešili jste nějaké potíže? Je hotel na festival už obsazen, nebo máte ještě volné kapacity na ubytování?

Tato akce si vyžaduje připravenost co do kvality služeb, tak i do kvality personálu. Počty personálu budou variabilní dle dané situace, připraveni jsme na vše. Hotelu zbývají poslední pokoje na období festivalu, takže kdo chce zažít jubilejní ročník festivalu skutečně zblízka, měl by si pospíšit.

Bude i letos v provozu tak zvané Peklo, oblíbený noční klub?

Ano, i pro tento ročník mohou návštěvníci festivalu zavítat do pro období festivalu již tradičního klubu Peklo v suterénu hotelu. Provozovatel klubu chystá pro návštěvníky zajímavý hudební program.

Festival letos slaví jubileum, což zcela samozřejmě předpokládá určitou originalitu v pojetí filmové přehlídky. Chystáte třeba nějaká překvapení?

Filmovou projekci zabezpečuje samotný tým mezinárodního filmového festivalu, takže to je otázka spíš na ně. Můžu ale prozradit, že ve spolupráci s festivalem připravujeme originální pokojové karty s motivem jubilejního ročníku.

Jak je organizovaná ostraha hotelu? Co návštěvník během festivalu v Thermalu smí či nesmí? Hotel je během přehlídky doslova v obležení hostů…

Ostraha bude posílena a bude dbát hlavně na bezpečnost a pořádek. Neubytovaní návštěvníci nejsou oprávněni využívat v době festivalu i tak dost vytížených výtahů a nejvyšších pater hotelu jako vyhlídkové věže. V ubytovacích prostorech by neměli posedávat v místech, která nejsou na to určena, i když je tomu někdy těžké zabránit. Ale žádná speciální pravidla nebo nařízení nepřipravujeme. Jsme hotel jako jakýkoliv jiný, kde platí ubytovací řád, a tak by se k němu měli chovat i návštěvníci a hosté.

Jaká je kapacita všech sálů v Thermalu? Prošly během roku zásadními renovacemi? Měnily se například sedačky a podobně?

Největší Velký sál má kapacitu 1 148 míst, vstupní hala a foyer před Velkým sálem 220 míst. Dále Malý sál má kapacitu 248 míst; pak máme tři projekční sály po 50 místech, Kongresový sál s halou mají celkem kapacitu 500 míst. Další salonky a prostory mají menší kapacitu, kolem 50 míst každý. Celkovou kapacitou více než 2 000 míst patří Kongresové centrum v hotelu Thermal k největším v západních Čechách. V průběhu roku došlo jen k nezbytným renovacím.

Čeho se obáváte nejvíce? A z čeho budete mít největší radost?

Největší radost budeme mít, když Slavnostní galavečer dopadne na jedničku. Je to pro nás velká čest a zároveň obrovský závazek, že se Galavečer koná právě u nás.

Slavné návštěvy

- Alan Alda

- Robert Redford

- Danny DeVito

- Antonio Banderas

- John Malkovich

- Renée Zellweger

- Jude Law

- Helen Mirren

- Leonardo DiCaprio

- Oliver Stone