Jak napsal server EyeWitness News, jedenaosmdesátiletý herec, režisér a producent, zakladatel festivalu Sundance oznámil už před dvěma lety, že hodlá své aktivity postupně utlumovat. A až dotáhne zbývající projekty, ukončí svou kariéru.

Uzavřela se tak šedesátiletá tvorba pracovité hollywoodské hvězdy, jež proslula filmy Butch Cassidy a Sundance Kid, Podraz, Velký Gatsby nebo Všichni prezidentovi muži. „Nikdy neříkej nikdy, ale přesto jsem došel k závěru, že můj čas se nachýlil,“ řekl médiím.

„A řekl jsem si – proč to nestopnout něčím tak pozitivním, jako je můj poslední film?“ Ačkoli ještě před delší dobou tvrdil, že režii úplně vzdát nechce, teď už tvůrce filmů Teče tudy řeka či Obyčejní lidé tolik přesvědčivě nepůsobí. Prý to ještě důkladně zváží, prohlásil pro Entertainment Weekly.

O slavném lupiči vykrádajícím banky, jehož hraje ve filmu s Caseym Affleckem, Dannym Gloverem, Tomem Waitsem a Sissy Spacek, řekl: „Jeho charakter mě okouzlil, nikdy jsem nic podobného nehrál. Ten člověk vykradl 17 bank, 17krát byl dopaden a stejně tolikrát utekl. To budí obdiv. Nemohl jsem skončit lepší postavou.“

K herecké profesi dodal: „Jsem netrpělivý člověk. A už nemám dost sil na to věčné čekání na záběr. To už je pro mladší, co přijdou po mně.“