Karolínu si tehdy klient nevybral, ale producent Matěj Chlupáček a scenárista Michal Samir ano. „Nicméně, nechtěli jsme podléhat euforii, kterou v nás vzbuzovala, a tak Maja udělala velký casting, jehož se zúčastnilo 300 dětí, deset holčiček prošlo do závěrečných kamerových zkoušek s Aňou a Karolína stejně všechny přehrála a přesvědčila nejen nás, castingovou režisérku, ale i další lidi o správnosti naší volby," dodává Matěj Chlupáček.

Jaké je to točit v deseti letech horor? Pro Karolínu šlo o první natáčení, jak si ho užívala? „Líbila se mi ta atmosféra, líbilo se mi, jak se o nás starali, ale to vedro bylo vyčerpávající," říká dospěle. Díky průpravě v moderní gymnastice jí nedělalo potíže ani běhání po poli v horku a bavila ji i spolupráce s filmovou maminkou. „Ráda bych hrála ve filmech jako Aňa," říká o své budoucnosti malá herečka, která v současné době natáčí televizní seriál Opilý kuře.

A co o malé herečce říká její filmová maminka Anna Geislerová? „Vůbec jsem neměla pocit, že točím s dítětem. Karolína je úžasná, protože byla rovnocenná partnerka. Ona je na svůj věk hodně vyzrálá, vůbec neměla nějaké dětské manýry nebo propady, navíc je strašně hezkým způsobem ambiciózní a soutěživá. Takový typ člověka, který se naštve, že mu něco nejde, ale nepráskne s tím a furt to chce zkoušet dál. Navíc sportuje, dělá gymnastiku, takže je zvyklá hrozně zabrat. Mě hrozně bavila."

Přestože titul filmu Polednice odkazuje k slavné básni Karla Jaromíra Erbena, inspirace pro filmový příběh, zasazený do současnosti, je velmi volná. V centru příběhu odehrávajícího se v uprostřed horkého léta v malé vesnici, žijící svým neměnným rytmem, je mladá žena donucená bojovat s nepřízní osudu i vlastními přízraky. Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

Ve filmu vedle Anny Geislerové, Karolíny Lipowské a Daniely Kolářové vytvořili další role Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zděněk Mucha, Halka Třešňáková nebo Tomáš Bambušek.