Po Hřebejkově detektivce či dramatu Rudý kapitán s Ladislavem Chudíkem, poslouží město tentokrát jako kulisa filmové pohádce.

Natáčení přivedlo tento týden do Olomouce i herečku Vicu Kerekes, která v novodobé verzi příběhu o Pinocchiovi hraje vílu.

Celovečerní snímek Pinocchio je filmových debutem Štěpán Gajdoše, studenta hereckého oboru Janáčkovy akademie muzických umění v Brně.

„Náš film je přepracováním klasického Pinocchia, zasazeného však do současnosti. Dějová linka je velmi podobná původnímu příběhu," prozradil Štěpán Gajdoš, který je i autorem scénáře.

„Když jsem jej psal, už tehdy jsem myslel na Vicu Kerekes. Věděl jsem, že je úžasná herečka a teď jsem zjistil že je i úžasný člověk. Mám strašnou radost, že se nám ji podařilo získat. Co se filmu týče, je to jedna z největších výher. Odvádí nádherný výkon," řekl filmař.

Olomouc je už několik let jeho domovem a tak volba místa, kde se bude děj odehrávat, byla snadná.

„Olomouc je krásná, neprozkoumaná a filmařsky neobjevená. Její uličky jsou neskutečné romantické a nádherné. Olomouc se mi moc líbí, a proto jsme sem chtěli příběh zasadit," dodal Štěpán Gajdoš.

Natáčet se bude ještě do konce tohoto týdne. Film by měl přijít do kin zhruba na jaře příštím rokem.