„Je pro mě velmi smutné oznámit, že David dnes ráno zemřel ve svém domě.  Podlehl boji s rakovinou močového měchýře. Jeho talent překonalo jen jeho srdce,“ napsal Mitchell K. Stubbs, jeho agent.

V populárním seriálu M.A.S.H., který zachycuje život personálu armády a chod polní nemocnice během korejské války, začal účinkovat ve svých 30 letech. Roli chirurga Winchestera hrál Stiers od šesté řady seriálu, kdy nahradil "záporáka" majora Franka Burnse, kterého ztvárnil Larry Linville.

Stiersova postava podle agentury AP byla sice arogantní, projevovala ale empatii, která jeho předchůdci chyběla. Za její ztvárnění byl také dvakrát nominován na cenu Emmy. 

Během kariéry hrál ve více než sto filmech a seriálech. Diváci ho mohli spatřit v seriálech Charlieho andílci, To je vražda napsala nebo Matlock. Do menších rolí ho často obsazoval také režisér Woody Allen.

Stiers byl nadšený fanoušek klasické hudby a nadaný hudebník. Působil jako dirigent v Newport Symphony v Oregonu a hostoval ve více než 70 orchestrech po celém světě. 

Stiers během života také spolupracoval jako dabér se studiem Walta Disneye, svůj hlas propůjčil pohádkám Lilo a Stich, Pocahontas, Zvoník u Matky Boží nebo Kráska a Zvíře.

V pohádce Kráska a Zvíře propůjčil hlas postavě hodin - Cogswordovi.