„Všichni scenáristé hledají tzv. semeniště příběhů neboli prostředí pro seriál, kde se toho co nejvíc odehrává. A já jsem zjistila, že v domovech a centrech seniorů, která jsem navštívila a nějaký čas jsem tam strávila pozorováním, se potkávají lidé různých generací. A že takové ty věci, které jsou v životě důležité, jako láska, smrt, setkávání, přátelství, jsou tam nesmírně umocněny. Přitom se týkají nás všech, takže si nemyslím, že je náš seriál jenom o stáří,“ řekla Obermannová.

Vkusný scénář, který má smysl, říká Zindulka

Za možnost zahrát si v něm jsou, zdá se, všichni herci vděční, a navíc si pochvalují skvělou atmosféru při natáčení. „Nejsem velký příznivec seriálů, ale tento mi imponoval hned po přečtení textu. Byl jsem rád, že je napsaný vkusně a že má smysl,“ uvedl Stanislav Zindulka. „A hlavně koresponduje s mojí životní filozofií, že člověk to nemá nikdy vzdávat, nikdy nemá ruce složit do klína.“

Krampol: Stáří musí brát člověk s humorem

Alena Vránová, která je v seriálu jednou z obyvatelek domova seniorů, si prý podobnou roli „barevné baby“ toužila vždycky zahrát. „Před natáčením jsem je měla možnost jenom dabovat. Teď se mi teda naskytla příležitost a já jsem ráda, že jsem si s tou postavou mohla pohrát,“ sdělila. „Stáří musí brát člověk skutečně s humorem. Že jste staří, zjistíte tak, že odcházíte z muzea a spustí se alarm,“ vtipkoval Jiří Krampol, který se chopil úlohy stárnoucího donchuána. Svými slovy naznačil, že se nový projekt nezabývá jen smutnými záležitostmi, ale osudy hrdinů líčí s laskavostí a svěží legrací.

Za zmínku určitě stojí také ústřední píseň seriálu, jejímž autorem je Michal Pavlíček a text k ní napsal Jiří Suchý.