Koronavirus
ON-LINE zpravodajství

„Když jsme viděli, jak nedostatek roušek přiměl stovky lidí šít roušky doma a rozdávat je nejen svým blízkým, ale i zcela neznámým lidem, když jsme zaznamenali nabídky lidí, že budou seniorům pomáhat s nákupy, aby nemuseli mezi lidi, a když jsme pak viděli video z Itálie, kde lidé vyšli ven na balkony a hromadně zpívali navzdory tomu, čemu jejich země čelí, rozhodli jsme se sestavit dokument, který zaznamená právě to, že i v těch infikovaných časech stále ještě nepřestali být lidmi,“ říkají režiséři Martin Müller a David Laňka.

Oba připouštějí, že model převzali od obdobného dokumentu Život v jednom dni. Ten před deseti lety stejnou metodou popsal život lidí z celého světa v průběhu jednoho konkrétního dne, který o sobě účastníci sami natočili.

Prostřednictvím online kanálů a webové stránky liveincorontene.com sbírají teď tvůrci z celého světa videa, ve kterých lidé zaznamenávají, jak tráví čas v neplánované izolaci. V současné době probíhá sběr materiálu i v Česku (www.adison.cz), po dokončení bude unikátní ohlédnutí za tímto celosvětovým mezičasem zdarma k vidění na online platformách.

Koronavirus v Česku