Firma tak reagovala na Deppovu lednovou žalobu o 25 milionů dolarů (asi 627 milionů korun). V ní herec mimo jiné uvádí, že společnost s jeho příjmy zacházela špatně, například včas neodvedla daně, což ho stálo vysoké penále.

Čtěte také: Depp a Heardová se rozvedou v klidu, Depp nebude souzen za násilí

The Management Group (TMG) to ale v protižalobě popírá. Líčí, že hvězda Pirátů z Karibiku utratila například 75 milionů dolarů (asi 1,8 miliardy Kč) za 14 domů, mezi nimiž byl zámek ve Francii, a tři miliony dolarů (zhruba 75 milionů Kč) za to, že nechala vystřelit ze speciálně postaveného děla popel zesnulého excentrického spisovatele Huntera Thompsona. Od roku 2000 si Depp koupil také jachtu, 45 luxusních aut a utrácel horentní sumy za kvalitní víno.

Podle žaloby ho hodně stály také přesuny soukromým letadlem, jeho 40 zaměstnanců a díla jeho oblíbených umělců Andyho Warhola a Gustava Klimta. Depp také sbíral vzácné kytary a jiné věci, které skladoval na 12 různých místech, píše se v žalobě.

Herec je "zcela odpovědný za jakýkoli finanční chaos," uvedla společnost. Depp podle ní přes opakovaná varování odmítal žít podle svých finančních možností. Advokát skupiny Michael Kump podle agentury AP uvedl, že společnost, která pro Deppa pracovala do loňského roku, se herce "snažila 17 let chránit před sebou samým". Půjčila mu údajně i několik milionů dolarů na splacení půjčky bance, aby se vyhnul "ponižující finanční krizi". Depp jí podle žaloby dluží 4,2 milionu dolarů (přes 105 milionů Kč).

Nepřehlédněte: V remaku Vraždy v Orient expresu si zahrají Depp i Denchová