Jako první se v utkání prosadily Polky a v 5. minutě po protiútoku a přihrávce Malwiny Zagorské překonala Janu Chistianovou z levé strany Katarzyna Rajská. V čase 8:04 vyrovnala po kombinaci Karolíny Suché a Brucháčkové Ratajová. Opora švýcarského Zugu se prosadila i ve 13. a 14. minutě, dovršila hattrick a otočila stav na 3:1. Nejdříve tečovala střelu Nely Jirákové a potom zužitkovala ideální pas Brucháčkové.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

Polky snížily v čase 16:34 díky brance v oslabení exvítkovické Zuzanny Krzywakové, která při posledním měření sil na konci ledna v kvalifikaci MS v Itálii potrápila při porážce 7:9 český výběr pěti trefami. Za 45 sekund, vteřinu po vypršení trestu Weroniky Nogové, zužitkovala přihrávku Krupnové zpoza branky Brucháčková. Za 17 vteřin zvýšila vedení Eliška Chudá. V závěru první třetiny ale ještě snížila Zagórská.

Po 95 sekundách druhé části vrátila českému výběru tříbrankový náskok bekhendovou střelou Karolína Suchá. V polovině utkání si zopakovaly spolupráci Brucháčková s Ratajovou, která přidala svůj čtvrtý gól. Polky se ještě ve druhé části ubránily v dalším oslabení při trestu Eweliny Nowaczykové.

Forbalový tým žen České republiky se připravuje na odlet na MS do Singapuru
Přinese horko Singapuru florbalistkám medailovou radost? Kouč má respekt

Po třetí části se zařadila do hry útočnice Karolína Klubalová, která v pátek oslaví 17. narozeniny, a odbyla si svůj debut v reprezentaci. Stala se třetí nejmladší Češkou na MS v historii po Kamile Musilové (rozené Bočanové) a Kristýně Matoušové (rozené Jílkové). V 51. minutě po přihrávce Ratajové dala svůj druhý gól v utkání Suchá a v čase 54:03 dovršila výsledek střelou ze středu Krupnová, která opět posunula svá maxima v české reprezentaci na 167 bodů, 102 branek a 65 asistencí.

Česko - Polsko 9:3 (5:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Ratajová (A. Brucháčková), 13. Ratajová (Jiráková), 14. Ratajová (A. Brucháčková), 18. A. Brucháčková (Krupnová), 18. Chudá (Kubečková), 22. Suchá (Jiráková), 31. Ratajová (Brucháčková), 51. Suchá (Ratajová), 55. Krupnová (Řepková) - 5. Rajská (Zagorská), 17. Z. Krzywaková (Kowalewská), 20. Zagorská. Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 1:2. Bez využití.

Česko: Christianová - Keprtová, Beránková, Jiráková, Plášková, Mechlová, Štaňková, Šupáková, Lechnerová - Maroszová, Krupnová, Řepková - A. Brucháčková, Suchá, Ratajová - Trojánková, Kubečková, Chudá - Klubalová. Trenér: Lukáš Procházka.